BUNDES: "Šestica" Dortmunda

Borusija deklasirala HSV i sačuvala prvo mjesto na tabeli, Bavarci pobijedili Hanover, Leverkuzen se mučio sa Volfzburgom, Ajntraht ubjedljiv.

BUNDES: "Šestica" Dortmunda Izvor: MONDO

Borusija Dortmund nije dozvolila Bajernu da se dugo šepuri na prvom mjestu Bundeslige. Utakmica na Vestfalenu obilježila je subotnji program petog kola.

Finalista Lige šampiona pobijedio je Hamburger 6:2, a u jednom momentu drugog poluvremena na semaforu je pisalo 2:2, uprkos vođstvu od 2:0. Ali, poslije dva pogotka za goste i izjednačenja, domaćin se razigrao i do vrha napunio mrežu HSV-a.

Hanover je na Alianc areni odolijevao šampionu Evrope čitavo poluvrijeme, ali je poklekao na početku drugog dijela... Bajern je pobijedio 2:0 i osvojio nova tri boda. Sve je bilo lakše pošto je Mario Mandžukić "probio led" u 51. minutu. Gosti su se malo više otvorili što je iskoristio Frank Riberi u 64. minutu, kada je pitanje pobjednika praktično bilo riješeno.

Verder je ugostio Ajntraht iz Frankfurta i poslije neočekivano dobro početka sezone navijači na Vezeru nadali su se novom trijumfu svojih ljubimaca. Ali, oni su im priredili prvu blamažu - gosti su pobijedili 3:0. Već u prvom poluvremenu ekipa iz Frankfurta je vodila golovima Vaclava Kadleca u 14. i 34. minutu. Tačku na meč i drugu pobjedu Ajntrahta u sezoni stavio je Sebastijan Predl, poslavši loptu u sopstvenu mrežu u 77. minutu.

Aleksandra Ignjovski igrao je cijelo drugo poluvrijeme.

Vrlo zanimljiv meč odigrali su na Baj areni Levrkuzen i Volfzburg - 3:1. Sidni Sam je otvorio seriju u 24. minutu, da bi mu se vrlo brzo revanširao Ivica Olić. Čovjek odluke bio se Stefan Kisling, dvostruki strijelac za "farmaceute".

Slobodan Medojević dobio je šansu u dresu "vukova" od 59. minuta.

Šalke igra sve bolje, poslije katastrofalnog početka i jednog osvojenog boda u prva tri kola. Nakon Bajera, koji je savladan u Gelzenkirhenu, prvi trijumf u gostima obezbijeđen je u Majncu. Jedini pogodak postigao je Kevin Prins Boateng, čovjek kome se i pripisuju najveće zasluge za sve bolje partije.

Najveći preokret u ovom kolu napravio je Augzburg na svom terenu. Frajburg je vodio golom Mehmedija u prvom minutu drugog poluvremena. Ipak, domaćin je uspio da preko Altintopa i Vernera stigne do treće pobjede i priključi se ekipa u gornjem dijelu tabele.