PREMIJER: Čelsi pao na Gudisonu

Everton nanio "plavcima" prvi poraz u prvenstvu. Ozil odličan na debiju za Arsenal. Totenhem siguran, Sitiju samo bod.

PREMIJER: Čelsi pao na Gudisonu Izvor: MONDO

Od 16 timova koji su odigrali po četiri utakmice u novoj sezoni Premijer lige, samo jedan je i dalje bez poraza - Everton!

Tim Roberta Martineza u prva tri kola je zabilježio isto toliko remija, da bi u subotu na svom stadionu zasluženo savladao Čelsi - 1:0, pogotkom Stivena Nejsmita u posljednjem minutu prvog poluvremena.

Lopta je centrirana sa desnog boka, Branislav Ivanović ostao je sam sa dvojicom protivničkih napadača, a kada se od Nejsmita pomjerio ka Nikici Jelaviću, ovaj je glavom znalački odigrao "povratnu" ka škotskom internacionalcu, kome nije bilo teško da iz peterca matira Petra Čeha.

Žoze Murinjo opredijelio se da u prvih 11 imenuje Samjuela Etoa, koji je nekoliko puta zaprijetio mreži Evertona, ali ni on, ni Ramireš, Ivanović, ili Azar, nisu uspjeli da matiraju Tima Hauarda.

Najbolju šansu propustio je Eto još u 28. minutu, kada mu je Geret Beri uklizao poslije velike greške Hauarda i spriječio ga da pošalje loptu u prazan gol.

Liverpulu - koji u ponedjeljak gostuje Svonsiju i ima šansu da ostane drugi neporaženi premijerligaš - na vrhu tabele su se pridružili Arsenal i Totenhem.

"Tobdžije" su zakovale Sanderlend za dno, pobjedom od 3:1 na Stadionu svjetlosti. Mesut Ozil nagovijestio je da će biti zaista veliko pojačanje, vrijedno 50 miliona evra, ali publika u subotu popodne nije gledala "šou jednog čovjeka".

Istakao se golom i asistencijom Olivije Žiru (osmi igrač u istoriji Premijer lige, koji je postizao golove u prva četiri kola), dok je Eron Remzi u drugom poluvremenu bio dvostruki strijelac.

Totenhemov Islanđanin Gilfi Sigurdson sa dva pogotka je "potopio" Norič, dok je Mančester siti i na drugom gostovanju ove sezone ostao bez pobjede.

Poslije poraza od novajlije Kardifa, "građani" su u Stouku odigrali neriješeno, bez golova. Stvari pod vođstvom Manuela Pelegrinija definitivno ne funkcionišu najbolje u početku sezone...

Stevan Jovetić našao se u startnoj postavi, ali je zamijenjen već u 63. minutu.