SERIJA A: Baloteli spasio Alegrija?

Torino propustio veliku šansu da pobijedi Milan - vodio je 2:0 do 88. minuta. Napoli će prenoćiti na čelu tabele.

SERIJA A: Baloteli spasio Alegrija? Izvor: MONDO

Spektakularna završnica utakmice trećeg kola Serije A u Torinu!

Domaćin je do 88. minuta imao tri boda u džepu, Milanu se "smiješio" drugi poraz, a treneru Masimilijanu Alegriju otkaz. Ali, nije kraj dok ga sudija ne odsvira.

Suli Muntari prvo je uz mnogo sreće smanjio na 2:1, da bi se u 93. minutu iskusni Đovani Paskvale nepotrebno zaletio i nasjeo na dribling Andree Polija u "dnu" šesnaesterca. Protestovali su domaći igrači, klupa i navijači, ali dileme nije bilo - penal.

Tri minuta trajalo je natezanje, dok Mario Baloteli konačno nije uhvatio zalet i poslao loptu u jedan, a golmana Padelija u suprotni ugao - 2:2!

"Rosoneri" su na startu sezone poraženi u Veroni, a kao domaćini su potom savladali Kaljari.

Remi Intera i Juventusa iskoristio je Napoli da zasedne na vrh tabele, poslije pobjede nad Atalantom - 2:0.

Dugo su se učenici Rafe Beniteza mučili da slome otpor gostiju iz Lombardije, ali su Gonzalo Iguain i Hoze Marija Kaljehon ipak odradili posao za "napolitance".

Šansu da im se priključe i održe stoprocentni učinak na početku sezone imaće u nedjelju Fiorentina, a u ponedjeljak i Roma.