SERIJA A: Lacio "ekspres"

Fiorentina kiksnula kod kuće, Lacio siguran u Rimu, Udineze poražen na svom terenu od Bolonje, Veroni i Livronu po tri boda...

SERIJA A: Lacio "ekspres" Izvor: MONDO

Lacio je bio ubjedljiv na Olimpiku u 3. kolu Serije A. "Nebeskoplavi" su već u prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika, jer su Kandreva, Kavanda i Lulić napunili mrežu gostiju iz Verone.

Kjevo ostaje sa jednim bodom osvojenim na gostovanju Parmi u prvom kolu, dok je su Rimljani sa stopostotnim učinkom na svom terenu i porazom od Juventusa u Torinu.

Ivan Radovanović bio je u startnoj postavi Kjeva i igrao je do 59. minuta.

Fiorentina prvi put ove sezone nije pobijedila, iako je tri boda imala u džepu sve do 89. minuta. Valero je doveo "ljubičaste" do prednosti protiv Kaljarija, ali su gosti uspjeli da u samom finišu utakmice izjednače preko Pinilja.

Nenad Tomović odigrao je svih 90 minuta za klub iz Firence, dok Vlada Avramov nije dobio priliku da čuva mrežu Kaljarija.

Rafael Martinjo je u 12. minutu riješio utakmicu između Verone i Sasuola, a pobjedu domaćina potvrdio je samo Romulo u trećem minutu sudijske nadoknade. Novi član Serije A ostaje prikovan za dno tabele, dok je domaćin sa drugom pobjedom u sezoni napredovao ka vrhu. Boško Janković je ušao na teren u 46. minutu umjesto jedinog strijelca.

Livorno je u drugom poluvremenu riješio meč sa Katanijom - 2:0. Dvostruki strijelac bio je Paulinjo, u 66. i 72. minutu. Na pragu iznenađenja bila je Bolonja. Vodila je do 85. minuta pogotkom Dijamantija, ali je Di Natale obezbijedio bod "zebrama". Uroš Radaković odgledao je duel sa "zebrama" sa klupe.

Đenova je u gradskom derbiju, kao gost, lako savladala Sampdoriju 3:0 i osvojila prve bodove u sezoni.