BUNDES: Hofenhajm "ovjerio" domaći teren

U nedjelju odigrane posljednje dvije utakmice petog kola Bundeslige. Hofenhajm uspešan protiv "koltova", Ajntraht iz Barunšvajga osvojio prvi bod.

BUNDES: Hofenhajm "ovjerio" domaći teren Izvor: MONDO

Fudbaleri Hofenhajma pobijedili su Borusiju iz Mehengladbaha s 2:1, i tako zabilježili prvu pobjedu na domaćem terenu u dosadašnjih pet kola Bundeslige.

Vodeći gol postigao je Antoni Modeste na kraju prvog poluvremena. Prednost je na asistenciju Modeste duplirao Kevin Foland, koji je pogodio stativu u petom minutu.

Rezervista Mehengladbaha Branimir Hrgota je smanjio prednost u 75 minutu, čime je utakmica ušla u napetu završnicu. Hrgota, Maks Kruse i Rafael su bili blizu izjednačenja, ali nisu uspjeli da postignu izjednačujući pogodak.

Hofenhajm je na sedmom mjestu, sa po dvije pobjede i dvije neriješene utakmice i jednim porazom, dok je Menhengladbah na 11. mjestu, s dvije pobjede i tri poraza.

Novajlija u ligi Braunšvajg osvojio je svoj prvi bod ove sezone, pošto je u derbiju začelja odigrao 1:1 sa Nirnbergom. Gosti su poveli golom Adam Hloušeka u 28. minutu, a domaći tim je izjednačio u 70. minutu pogotkom Omara Elabdelauija.

Braunšvajg je i dalje na začelju sa jednim neriješenim rezultatom i četiri poraza, dok je Nirnberg 16. sa četiri boda.

(MONDO, Beta, foto: Guliver/Getty images/Bongarts/Ronny Hartmann)