Kup BiH (pol): Borcu nula, Sarajevo sigurno

Drina iz Višegrada odolijeva napadima Banjalučana, a Sarajevo ima sigurno vođstvo protiv Podgrmeča nakon prvih poluvremena.

Kup BiH (pol): Borcu nula, Sarajevo sigurno Izvor: MONDO

Banjalučki klub je u utorak na Gradskom stadionu konstatno napadao u prvih 45 minuta utakmice šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine, ali nije uspio da probije bunker gostiju iz Višegrada.

Najbliži pogotku, crveno-plavi bili su u 30. minutu kada je Perović sa peterca šutirao pravo u golmana Višegrađana Govedaricu.

BORAC:
Avdukić, Zečević, Predragović, Grahovac, Dujaković, Dujaković Siniša, Subić, Žarić, Šakić, Perović, Kondić.

DRINA HE: Govedarica, Pljevaljčić, Damjanović, Marković, Rosić, Mirković, Guzina, Tasić, Sekulić, Tešević, Bojat.

U drugom susretu u utorak, Sarajevo u Sanskom Mostu ima prednost od 2:0. Bordo tim je sve riješio u razmaku od pet minuta. Najprije je Komazec sa 30 metara pogodio iz slobodnjaka u 24. minutu, da bi pet minuta kasnije Osmanagić poslije asistencije Todorovića vjerovatno zapečatio sudbinu Podgrmeča u ovom takmičenju.

PODGRMEČ: Kaltak, Burnić, Krantić, Fifić, Hasić, Karić, Jurič, Tabaković, Brkić, Šadić, Ališić.

SARAJEVO: Bandović, Bišanović, Komazec, Todorović, Trivunović, Osmanagić, Cimirot, Tadejević, Dupovac, Puzigaća, Radovac.

Ostale utakmice 1/16 finala Kupa BiH igraju se u srijedu od 16 časova, a sastaju se: