Majstor Ozil

Njemački fudbaler namjestio sve golove u pobjedi Arsenala nad Stoukom - 3:1. Svonsi lako preko Kristal Palasa.

Majstor Ozil Izvor: MONDO

Mesut Ozil odigrao je tek tri utakmice za Arsenal, ali se već da naslutiti kako će njegov transfer iz Real Madrida biti vrijedan svaki od 50 miliona uloženih evra.

"Tobdžije" su u meču petog kola Premijer lige savladale Stouk rezultatom 3:1 i sa 12 bodova izbile na prvo mjesto, ispred Čelsija i Liverpula sa po 10, Totenhema (meč manje) i Evertona sa po devet.

Aron Remzi u petom minutu je poslao u mrežu odbitak, nakon što je Asmir Begović odbranio Ozilov šut iz daljine, dok su Per Mertesaker u 36. i Bakari Sanja u 72. minutu glavom matirali reprezentativca BiH, poslije centaršuteva sjajnog Nijemca.

Pogodak Džefa Kamerona u 26. minutu, nakon stative Marka Arnautovića, pokazao se samo počasnim.

Svonsi je na gostovanju Kristal Palasu nastavio tamo gdje je stao u četvrtak uveče u Valensiji.

Tim Mihaela Laudrupa na startu takmičenja u Ligi Evrope je slavio rezultatom 3:0, a tri dana kasnije u prvenstvenom meču rezultatom 2:0. Miću je doveo Velšane u vođstvo već u drugom minutu, a Nejtan Dajer u 48. zapečatio sudbinu novog premijerligaša.

Svonsi se sa sedam bodova probio u sredinu tabele, a Kristal Palas sa tri ostao u zoni ispadanja. Iza njega je samo ove sezone očajni Sanderlend.

(MONDO, foto: Beta/AP/Sang Tan)