SERIJA A: Ljajić probudio "vučicu"

Roma pobijedila Lacio 2:0 u 4. kolu Serije A, a Adem Ljajić imao bitnu ulogu na Olimpiku, iako je na terenu proveo samo 45 minuta. Roma lider.

SERIJA A: Ljajić probudio "vučicu" Izvor: MONDO

Rimski derbi 140. po redu "della Capitale" pripao je "vučici".

Junaci bordo polovine Rima su Federiko Balzareti i Adem Ljajić!

Italijan i srpski internacionalac bili su strijelci za Romu, koja je upisala 49. trijumf u prvenstvenim duelima sa "nebeskoplavima". Što je najvažnije ostala je sa maksimalnim učinkom na čelu tabele. Tim Rudija Garsije ima svih 12 bodova i lako može da poslije ovog kola bude jedini u Seriji A koji je neporažen i bez remija, jer Napoli u nedjelju uveče ima teško gostovanje na San Siru.

Ljajić je u 63. minutu propustio veliku priliku za vođstvo. Nisu svi navijači Rome na Olimpiku još ni sklonili ruke sa glave, a Balzareti im je donio veliku radost.

Sjajno je reagovao poslije još boljeg prodora Frančeska Totija i centaršuta. "Princ Rima" je gađao na "drugoj stativi" Balzaretija i bio je precizan, baš kao i lijevi bek "vučice".

Adem Ljajić je dobio priliku u drugom poluvremenu i bio je jedan od ključnih igrača i pokretača igre Rome. Konačno, u sudijskoj nadoknadi je dobio šansu da postigne gol iz penala, koji je nad njim napravljen.

Andre Dias je u stilu ragbiste oborio 22-godišnjeg Pazarca. Ljajić je bio precizan sa 11 metara.

Lacio ostaje na šest osvojenih bodova i dva izgubljena derbija od početka sezone.

(MONDO, foto: AP Photo/Andrew Medichini)