PRIMERA: Hetefe poveo, Real opet dao četiri

Četvrtu sezonu zaredom Hetafe je napustio Bernabeu sa četiri gola u mreži - 4:1, uz dva pogotka Ronalda i gol Pepea protiv "čuvenog" protivnika.

PRIMERA: Hetefe poveo, Real opet dao četiri Izvor: MONDO

Odrađivanje posla.

U utakmici bez pravog takmičarskog naboja, žustrine, jakih duela i želje za nadmetanjem, fudbaleri Reala iz Madrida uradili su ono što su "morali" protiv Hetafea u meču 5. kola Primere.

U subotu su Barselona i Atletiko Madrid odmakli, u nedjelju uveče Real im je prišao ponovo na dva boda zaostatka:

Real Madrid - Hetafe 4:1 (2:1), poslije vođstva gostiju iz predgrađa.

Trener Reala Karlo Anćeloti podigao je obrvu u 4. minutu kada je grešku Pepea brzonogi Anhel Lafita pretvorio u 0:1. Italijan nije baš morao da brine, jer je vođstvo gostiju stiglo prerano.

Real je imao skoro punih 90 minuta da vrati stvari "na svoje mjesto", a nagovještaj toga stigao je već u 19. kada se Pepe golom iskupio za grešku. On je tako rastjerao "demone" u mečevima sa Hetafeom, koji su ga prvi put obuzeli 2009. godine.

On je tada doživio potpuno pomračenje uma, Havija Kaskera krvnički je šutirao dok je ležao na travi, a potom udario pesnicom u glavu još jednog igrača Hetafea.

Ovog puta, s novom frizurom, vješto je reagovao pred golom "plavih" i poravnao na 1:1, poslije čega je Real dobio poklon penal od jednog fudbalera Hetafea koji se branio rukama od lopte u živom zidu, a ustvari je nepropisno zaustavio opasan udarac Kristijana Ronalda, koji je išao u okvir gola.

Ronaldo je naravno izveo penal i rutinski u 34. minutu povisio na 2:1.

Ovaj rezultat važio je do 57. minuta, kada je novajlija Isko postigao četvrti gol u Primeri ove sezone. U nadoknadi vremena, piruetom i potom udarcem petom u "malu mrežu", Ronaldo se izjednačio sa Iskom drugim golom na meču.

Četvrtu sezonu zaredom Hetafe ja napustio najveći madridski sportski objekat sa četiri gola u mreži.

Bila je to goleada za sve Špance, koji su možda tog dana pratili ostale utakmice 5. kola, a gledali uspavanke: Betis - Granada 0:0, Selta - Viljareal takođe.