SERIJA A: Tvrdo, taktički i zatvoreno

Jedan nesmotren potez Kalaja napravio je razliku između Udinezea i Đenove u prvom meču vanrednog 5. kola Serije A - 1:0! Igrao Basta, Brkić nije.

SERIJA A: Tvrdo, taktički i zatvoreno Izvor: MONDO

Znate ono kad treneri kažu "bila je prava prvenstvena utakmica"?

E, pa ovo je bila "prava prvenstvena italijanska utakmica".

Tvrdo, muški, često "drž' da nabijem", zatvoreno, mnogo duela, svi pokriveni, odbrana počinje od napada i na kraju, jedan (auto)gol odlučio je pobjednika.

U premijernoj utakmici 5. kola Serije A, u utorak uveče na Friuliju: Udineze - Đenova 1:0 (0:0), "strijelac" Emanuele Kalajo iz Đenove u 79. minutu.

Kalajo nije imao sreće u odsudnom trenutku, kada je legendarni Antonio Di Natale iskosa sa lijeve strane uputio udarac iz slobodnjaka, a lopta je od defanzivca Đenove drastično promijenila pravac i ostavila nemoćnog Matiju Perina da gleda kako lopta ulazi u mrežu.

Dušan Basta igrao je za "zebrete" svih 90 minuta, dok Željko Brkić nije bio na golu domaćih. Udineze je u prošlom kolu pokušao da odmori vremešnog Di Natalea i izgubio je meč od Kjeva, pa se vjerovatno najbolji fudbaler kluba u istoriji vratio u startnih 11 za ovo vanredno 5. kolo.

Udineze je ostao neporažen kod kuće i u 21. utakmici. Iako je do tri boda stigao srećno, igrom je zaslužio pobjedu.

Tim iz Udina je na taj način, uz obilatu pomoć gosta, zabilježio tek drugu pobjedu u pet kola, pored one nad Parmom takođe ostvarene kod kuće (3:1). U narednom kolu Udineze gostuje Atalanti, pa dočekuje Kaljari. S druge strane Đenova, osim "slavne" pobjede nad gradskim rivalom Samdorijom (0:3), nema čime da se pohvali ove sezone.

Ovaj poraz treći je u pet kola, pored onih doživljenih u mečevima sa Interom (2:0) i Fiorentinom (2:5). Đenova ima i jedan remi, kod kuće, sa Livornom (0:0).