PRIMERA: Đukić sada hita ka vrhu

...a njega i Valensiju na tom putu gura Žonas, strelac gola za "slepe miševe" u četvrtom minutu nadoknade meča 6. kola Primere.

PRIMERA: Đukić sada hita ka vrhu Izvor: MONDO

Valensija je vezala i drugu pobjedu, prvu na gostovanjima.

Tim Miroslava Đukića uspio je da savlada Granadu 1:0, strijelac odlučujućeg gola bio Žonas u četvrtom minutu sudijske nadoknade. "Slijepi miševi" su sve vrijeme imali inicijativu, ali nisu uspjevali da stignu do mreže.

Činilo se da će se i treće gostovanje Valensije u ovoj sezoni završiti bez pobjede, ali sa blagim napretkom, jer su na prva dva zabilježeni porazi. Međutim, da ne bude tako pobrinuo se sudija, ali i Žonas.

Arbitar je dopustio da se igra malo više od tri minuta, koliko je produžio drugo poluvrijeme. Granada je krenula u kontru poslije kornera za Valensiju, izgubila je loptu na sredini terena, sjevnula je rekontra, asistencija Serhija Kanaljesa i gol Brazilca, kome je to bio treći ove sezone.

Valensija sada ima devet bodova i već se nalazi u gornjem dijelu tabele.

Sevilja je takođe pobjegla sa začelja, na kojem je bila prikovana prije ovog kola sa samo dva boda. Publika na stadionu Ramon Sančez Pichuan mogla je da vidi pet golova, a čak četiri je postigla Sevilja.

Rajo je pobijeđen 4:1!

Po dva gola za domaćina postigli su Rakitić (jedan iz penala) i Karlos Baka, a kod Madriđana se upisao Adrijan.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Manuel Queimadelos )