SERIJA A: Ludo veče i kiša golova

Napoli na San Paolu nije pobijedio Sasuolo, Milan do 90. minuta gubio 1:3 u Bolonji, ali izvukao bod, Roma pet od pet, Juve bolji od Kjeva...

SERIJA A: Ludo veče i kiša golova Izvor: MONDO

Golovi, preokreti, sudijske greške, crveni kartoni, iznenađenja... Od svega po malo bilo je u 5. kolu Serije A.

Ali, krenućemo iz Napulja.

Na stadionu San Paolu stigao je Sasuolo, tim koji je u prošlom kolu doživio debakl na svom terenu od Intera. Poraz 0:7 brzo je arhiviran i očigledno nije ostavio traga na debitanta u najjačem italijanskom takmičenju. Naprotiv, Sasuolo je uspio da stigne do istorijskog boda - 1:1. Prvog u Seriji A!

Još interesantnije je to što je Napoli lagano poveo golom Blerima Džemailija u 15. minutu. Nova katastrofa Sasuola je na pragu, pomislili su svi. Ali, samo pet minuta kasnije Simone Zaza je postigao sjajan gol, iz mrtvog ugla pod preču i kroz ruke Pepea Rejne.

Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Napoli je poslije četiri vezane pobjede (pet, računajući i Ligu šampiona) poklekao i to pred svojim navijačima, i to protiv autsajdera, koji nema više "nulu" na tabeli.

Roma je sada jedina sa svim pobjedama. U Đenovi je odigrala odlično i sa 2:0 savladala Sampdoriju. Marokanac Benatija i Žervinjo donijeli su nova tri boda "vučici", koja je u strahovitom zaletu i sigurno će napasti "skudeto". Adem Ljajić nije dobio šansu.

Juventus je gostovao u Kjevu. "Stara dama" je pobijedila 2:1, ali ju je sudija preveo preko Verone...

Gubio je šampion, pa se vratio. Onda je opet primio gol, regularan, ali je on poništen zbog navodnog ofsajda. "Poklon" je iskorišten, Alesandro Bernardini je ugurao loptu u sopstvenu mrežu za slavlje "bjankonera".

Lacio je bio siguran na Olimpiku u duelu sa Katanijom 3:1. Dok je Milan u Bolonji bio na pragu poraza, gubio je 1:3, ali je u nadoknadi vremena uspio da postigne dva gola i stigne do boda bez kažnjenog Marija Balotelija.

"Rosoneri" su poveli...

Torino i Verona podijelili su bodove - 2:2, a najviše golova bilo je u Parmi, domaćin je pobijedio Atalantu 4:3.