PRIMERA: Bilbao "okrenuo" Betis

Dvije prečke i promašen penal fudbalera Atletik Bilbaoa prije vođstva Betisa u 62. minutu i onda ipak, zasluženi preokret na novom "San Mamesu" - 2:1.

PRIMERA: Bilbao "okrenuo" Betis Izvor: MONDO

Odlična, odlična utakmica pred kraj vanrednog, 6. kola Primere.

Atletik Bilbao je na novom i još nedovršenom "San Mamesu" imao više od igre, šanse, dvije pogođene prečke i promašeni penal, prije nego što je Betis u 62. minutu poveo, ali je domaći tim ipak uspio da preokrene susret u svoju korist:

Bilbao - Betis 2:1 (0:0)!

Zeleno-bijeli poveli su golom Horhea Moline u 62. minutu. On je, poslije dva udarca koja mu je zaustavio Gorka Iraizoz, konačno našao put do mreže. Tukao je desnom nogom iskosa sa desne strane i savladao odličnog golmana domaćih, na zaprepašćenje cijele ekipe i brojnih navijača crveno-bijelih.

Jer, Bilbao je bio bolji do tada, u 44. minutu Ibai Gomez pogodio je prečku desnom nogom, a koji sekund kasnije i Karlos Guarpegi glavom.

Kada je u 59. minutu Ćavi Tores srušio Markela Susasetu, dosuđen je penal za domaći tim, ali je Giljermo Sara zaustavio mlak udarac Benjata i, samo tri minuta kasnije, stigla je kazna od Moline.

Sve to nije obeshrabrilo Baskijce, a Ernesto Valverde napravio je pravu izmjenu u 70. minutu. Poslao je na teren Oskara De Markosa, koji je poslije tri minuta u igri izjednačio. Postigao je gol glavom na centaršut Benjata, koji se tako djelimično iskupio za promašen penal.

Devet minuta kasnije, novi centaršut i novi gol Atletika glavom. Pobjedonosni. Postigao ga je Mikel San Hoze, na centaršut Ibai Gomeza, koji je potom zamijenjen i pozdravljen ovacijama.

Ali, bilo bi 2:2 da je strijelac prvog gola na meču, Molina, bio samo malo, malo precizniji u 86. minutu. Pobjegao je odbrani domaćih i iskosa sa lijeve strane gađao "dalji" ugao i pogodio - stativu! Betis tada nije imao sreće pa je zabilježio treći poraz u šest kola Primere.

Statistički gledano, Bilbao je zaslužio pobjedu. Crveno-bijeli su imali 20 šuteva ka golu protivnika, duplo više od gostiju, pogodili su dvije stative, naspram jedne Betisa, itd.