• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Jović: Prvo mjesto? Malo drugi, više mi

Borac nastavio dominaciju u Premijer ligi BiH ostvarivši peti uzastopni trijumf na domaćem terenu, a ukupno sedmi na deset mečeva.

Nisu se Banjalučani pretjerano namučili protiv Slavije. U pobjedi 2:0 strijelci su bili Joco Stokić i Aleksandar Subić. Stekao se utisak da su crveno-plavi igrali onoliko koliko im je bilo potrebno za trijumf koji ih sigurno ostavlja na prvom mjestu i nakon 10. kola.

Trener banjalučkog premijerligaša Dragan Jović zadovoljno je nakon meča konstatovao da je Borac zaslužio prvo mjesto nakon nešto manje od trećine prvenstva.

"Prvi smo, malo zbog drugih rezultata, ali najviše zahvaljujući našoj igri. Odigrali smo mudro u drugom poluvremenu. Nije tu bilo nekog ritma, ali dogovorili smo se da ne žurimo, da ne pravimo greške kao što smo radili na kraju prvog dijela igre i na kraju smo strpljivom igrom došli do drugog gola i osvojili tri boda protiv odlične ekipe Slavije", nije propustio priliku Jović da pohvali igru protivnika, koji je u drugom poluvremenu napravio nekoliko smišljenih akcija, ali na njihovu štetu, nije uspio da savlada Asmira Avdukića.

Slavija je doživjela i treći uzastopni neuspjeh u prvenstvu. Tim iz Istočnog Sarajeva na otvaranju sezone poražen je od Veleža, nakon čega je vezao šest utakmica bez poraza. Ipak, u posljednjih 270 minuta tim Dragana Radovića nije osvojio niti jedan bod.

"Prvi gol smo primili nakon naše greške i smatram da je on odlučio pobjednika u ovom susretu. Borac je kasnije iskusno sačuvao prednost, dok smo mi morali da igramo otvorenije. Imali smo svoje šanse, nismo dali gol i Borac je stigao do zaslužene pobjede, na čemu im čestitam", rekao je nakon utakmice trener Slavije.

Borac će u svega nekoliko dana odigrati dva meča protiv Rudar Prijedora. Prvi je na programu već u srijedu, kada će u Prijedoru u okviru šesnaestine finala Kupa Republike Srpske igrati sa "rudarima", a već u subotu, takođe u gradu na Sani, na programu je meč 11. kola Premijer lige BiH sa istim protivnikom. Sa druge strane Slaviju u najmasovnijem takmičenju Republike Srpske očekuje duel na Sokocu protiv Glasinca 2011, a za vikend premijerligaški duel u Istočnom Sarajevu protiv Širokog Brijega.

(B. J. - MONDO, foto: MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC