Lukakuov šou na Gudisonu

Everton u poslednjem meču 5. kola Premijer lige pobijedio Njukasl, koji je uspio da izbjegne ubjedljiv poraz, a mogao je i do boda.

Lukakuov šou na Gudisonu Izvor: MONDO

Everton je odigrao vrhunskih 45 minuta...

"Karamele" su pobijedile Njukasl 3:2 (3:0) i osvojile tri boda koja su ih poslije šestog kola svrstala na četvrto mjesto ispred Čelsija. Everton je i dalje jedina neporažena ekipa Premijer lige.

Sjajno izdanje imao je napadač Čelsija na pozajmici u klubu iz Liverpula - Romelu Lukaku. Belgijanac je uspio da postigne dva pogotka i da namjesti jedan, i to sve za 37 minuta igre.

Sve je mirisalo na katastrofu crno-bijelih.

Međutim, u drugom poluvremenu i druga slika na terenu.

Joan Kabaj je smanjio u 51. na 1:3, a Remi minut prije kraja donio nadu "svrakama" da možda mogu i do boda. I mogle su da je lopta poslije voleja strijelca drugog pogotka išla malo niže.

Ostalo je na Gudisonu 3:2!

Everton je i dalje jedini tim Premijer lige bez poraza i u sljedećem kolu gostuje u Kardifu.

(MONDO, foto: AP Photo/Jon Super)