LIGA ŠAMPIONA: Teško Zenitu!

Ruski klub odigrao bez golova na svom terenu protiv Austrije iz Beča u prvoj utakmici 2. kola Lige šampiona.

LIGA ŠAMPIONA: Teško Zenitu! Izvor: MONDO

U prvoj utakmici 2. kola Lige šampiona očekivala se laka "trojka" Zenita protiv povredama oslabljene Austrije iz Beča, međutim...

Gosti su odoljeli napadima skupocenih igrača kluba iz Sankt Peterburga i iz Rusije se vraćaju sa osvojenim bodom - 0:0.

Pored disciplinovane i borbene igre igrača Austrije, velike zasluge za remi ima i njemački arbitar Deniz Ajtekin koji je u 44. minutu prestrogo isključio Aksela Vitsela.

Belgijanac je "potkačio" Floriana Madera prilikom jednog starta, ali ne toliko oštro da bi dobio direktan crveni karton.

Iako brojčano slabiji, igrači Zenita nastavili su da napadaju i u drugom poluvremenu, ali Hulk (najčešće), Dani, Keržakov, Aršavin i ostali nisu uspjeli da matiraju Hajnca Lindnera. Najbliži pogotku bili su u 12. minutu, kada je Hulk pogodio stativu.

Ako je za utjehu igračima ruskog kluba, nastavili su odličnu seriju na domaćem terenu kada su u pitanju međunarodne utakmice. Naime, Zenit je u posljednja 24 meča na stadionu Petrovski izgubio samo jednom, od Milana u oktobru 2012.

Ipak, poslije ovog remija klub iz Sankt Peterburga očekuje težak posao da se domogne druge faze elitnog takmičenja, pošto Porto i Atletiko Madrid već imaju po tri boda. Ova dva tima sastaće se u 20.45 u Portugalu.