KUP RS: Borac ispao na startu!

Banjalučki Borac eliminisan je već na samom početku takmičenja u Kupu Republike Srpske.

KUP RS: Borac ispao na startu! Izvor: MONDO

Crveno-plavi su u srijedu popodne u okviru šesnaestine finala poraženi od Rudara u Prijedoru poslije jedanaesteraca 6:5. U regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1, prenio je "Borac-sport".

Izabranici Dragana Jovića, koji su nastupili u kombinovanom sastavu, kao što je za MONDO obećao trener Banjalučana, prvi su stigli do prednosti golom Stefana Dujakovića.

Do izjednačenja, domaći tim Borisa Gavrana je stigao u 57. minutu poslije greške golmana Borca Dragana Đorđića što je bio konačan rezultat.

U penal lutriji, strijelci su bili raspoloženi osim Siniše Dujakovića iz Borca, pa su Prijedorčani prošli u osminu finala Kupa RS, u kojem trofej brani bijeljinski Radnik.

Derbi Krajine između Rudara i Borca ponovo će biti odigran na istom mjestu u subotu, ali u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Direktan prenos je na BHT 1 s početkom u 15.30 časova.

(MONDO, foto: FK Borac)