JSL: Vranješ sa kreča promašio pobjedu Voše

Novosađani nakon pobjede nad Partizanom osvojili samo bod u Nišu, protiv Radničkog - 1:1. Banjalučanin Vranješ promašio penal "lala".

JSL: Vranješ sa kreča promašio pobjedu Voše Izvor: MONDO

"Pobjeda protiv crno-bijelih dobiće težinu isključivo ako je potvrdimo na 'Čairu'", opominjao je prethodnih dana trener Vojvodine Marko Nikolić.

Na njegovu žalost, igrači koje vodi nisu smogli snagu da ostvare trijumf u drugom superligaškom derbiju u četiri dana:

RADNIČKI NIŠ - VOJVODINA 1:1 (1:0)

Domaći tim poveo je na "Čairu" u prvom poluvremenu, golom Dušana Kolarevića iz penala u 21. minutu.

Novosađanima je izjednačenje donio Andrija Kaluđerović, u 54. minutu. Centarfor je potom imao priliku da svom timu obezbijedi i pobjedu, ali nije uspio da iskoristi centaršut Envera Alivodića u 66. minutu. U finišu je pogodio i prečku...

Tim sa "Karađorđa" podjednako će žaliti i za detaljem sa kraja prvog poluvremena, kada je vezista Stojan Vranješ propustio priliku da izjednači sa penala poslije faula na Kaluđeroviću.

Aleksandar Kesić je "pročitao" u koju će stranu šutirati nekadašnji fudbaler banjalučkog Borca.

Duel dva tima odigran je u sklopu 6. kola, a Vojvodina je imala priliku da pobjedom zauzme drugo mjesto na tabeli, sa bodom zaostatka za Partizanom. Remi je doveo do diobe treće pozicije, jer ima isto bodova koliko i Crvena zvezda.

Nišlije ostaju na petoj poziciji.

TABELA: Partizan 16, Čukarički 14, Crvena zvezda 13, Vojvodina 13, Radnički Niš 12, Jagodina 11, Novi Pazar 10, Napredak 10, Voždovac 9, OFK Beograd 9, Javor 8, Spartak 7, Donji Srem 6, Sloboda Point 6, Radnički 1923 6, Rad 4.

PAROVI 8. KOLA (5. i 6. oktobar): Radnički 1923 - Voždovac, Spartak - Donji Srem, Čukarički - Crvena zvezda, Partizan - Javor, Rad - Vojvodina, Novi Pazar - Napredak, Radnički Niš - Jagodina, Sloboda Point - OFK Beograd.

(MONDO, foto: MN Press)