LE: Dinamo kao "vječiti"

Zagrepčani poslije poraza od Černomoreca, izgubili i od Ludogoreca (0:3) u 2. kolu Lige Evrope. Bordo i Lion razočarali svoje navijače.

LE: Dinamo kao "vječiti" Izvor: MONDO

Pošto su eliminisali Partizan i Crvenu zvezdu u kvalifikacijama za Ligu šampiona, odnosno Ligu Evrope, bugarski Ludogorec i ukrajinski Černomorec pokazali su da im balkanski timovi baš leže.

Na red je došao zagrebački Dinamo. "Modri" su prvo izgubili od Černomoreca na "Maksimiru" (1:2), a potom su poraženi i od Ludogoreca u Sofiji (0:3).

Ipak, Dinamo je ove poraze doživio u grupnoj fazi Lige Evrope, a naši najbolji klubovi i ove sezone sa međunarodnom scenom pozdravili su se još u avgustu...

Poslije pobjede u Zagrebu na tabeli Grupe B vodi Ludogorec sa maksimalnih šest bodova, dok se PSV Ajndhoven poslije pobjede u Odesi (2:0) izjednačio sa Černomorecom. Obe ekipe imaju po tri boda, a Dinamo je na začelju sa dva poraza.

Drugi hrvatski predstavnik u Evropi ove sezone, Rijeka, imao je nešto bolji dan. Poslije ubjedljivog poraza od Vitorije Gimaraeš u prvom kolu (0:4), osvojen je bod na "Kantridi" protiv Betisa (1:1). Oba gola viđena su u prvih 15 minuta utakmice. Rijeka je povela preko Rijeka je povela preko Benka u 10, a izjednačio je Sedrik u 14.

Francuski klubovi Bordo i Olimpik Lion razočarali su svoje navijače, dok su članovi engleske Premijer lige bili odlični ovog četvrtka.

Bordo je doživio još jedan poraz u Ligi Evrope, ovaj put od Makabija iz Tel Aviva (1:2), iako je vodio do 71. minuta. Lion je odigrao 1:1 na svom terenu sa Vitorijom Gimaraeš.

Za razliku od njih, Totenhem je u kombinovanom sastavu rutinski savladao posrnuli Anži 2:0, golovima Džermejna Defoa u 34. i Nasera Čadlija u 40. minutu. Svonsi je "minimalcem" pobijedio Sent Galen, a Vigan sa 3:1 Maribor.

Rubin iz Kazanja je još jednom bio ubjedljiv, a poslije Maribora (5:2), napunjena je mreža Zulte Varegema - 4:0.

Genk je golovima u drugom poluvremenu došao do pobjede protiv Tuna (2:1), koji je u kvalifikacijama eliminisao Partizan, dok je Sevilja pogađala protiv Frajburga tek poslije isključenja gostujućeg igrača Falua Dianje u 62. minutu. Uslijedio je prvog gol Perotija iz penala u 63, a onda je u nadoknadi bio precizan i Karlos Arturo.

Nekadašnji fudbaler Javora iz Ivanjice Marko Momčilović bio je strelac za Pandure, ali je rumunski klub na kraju odnio bod iz Porta, gde je igrao protiv Pakoš Fereire (1:1).

Fiorentina, Salcburg i Ajntraht s pobedama se vraćaju u svoje zemlje. Italijani su bili bolji od Dnjepra 2:1, Austrijanci od Esbjerga 2:1, a Nemci su savladali APOEL 3:0.

Valensija je kao gost savladala Kuban 2:0, pa Miroslav Đukić koji se poslije serije loših rezultata nalazio pred otkazom može da odahne. "Slijepe miševe" do četvrte uzastopne pobjede doveli su Pako Alkaser i Sofijan Ferguli golovima u 73. i 81. minutu.

Do istorijskog boda u svom prvom učešću u Ligi Evrope stigao je Šahtjor Karagandi, ali igrači kazahstanskog kluba imaju za čim da žale pošto su na poluvremenu vodili 2:0 protiv Makabija iz Haife. Ipak, gosti su u nastavku uspjeli da izbjegnu poraz.

Uzbudljiv meč odigrali su Trabzonspor i Lacio. Domaćin je vodio 3:1 na poluvremenu, ali je Serđo Flokari u finišu (84. i 85. minut) donio bod Rimljanima.

Dva gola prednosti poslije prvog dijela utakmice propustio je i Dinamo Kijev na gostovanju kod Rapida u Beču (2:2).

Remi je viđen i u Alkmaru, gde je PAOK izjednačio na 1:1 protiv AZ golom Salpingidisa u trećem minutu nadoknade.