Apelaciona komisija bez odluke na žalbu

FS BiH prolongirao odluku do 9. oktobra na žalbu Sarajeva da zbog prekida utakmice na Koševu, Borcu pripadnu bodovi za zelenim stolom.

Apelaciona komisija bez odluke na žalbu  Izvor: MONDO

Apelaciona komisija Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine nije u četvrtak donijela odluku o ovom predmetu, a novo zasjedanje ovog tijela planirano je za 9. oktobar.

Bordo tim se žalio na odluku Takmičarske komisije FS BIH, da se prekinuta utakmica registruje službenim rezultatom 3:0 za Borac.

Podsjetimo, susret je prekinut u 71. minutu zbog upada navijača sarajevskog tima na teren stadiona "Asim Ferhatović Hase".

Na konferenciji za štampu Borca pred krajiški derbi sa Rudarom u Prijedoru, pitali smo trenera Dragana Jovića šta će se dogoditi u slučaju da odgovor Apelacione komisije bude negativan za banjalučki klub.

"Mi ćemo se ponašati u skladu sa odlukama Uprave kluba", kratko je rekao Jović.

Nezvanično saznajemo, da je praktično nemoguće da 17 članova komisije naprasno promijeni mišljenje i odluči da dodijeli pobjedu Sarajevu ili da naredi ponavljanje utakmice.

Ipak, obzirom da je u fudbalu BiH sve moguće, šta bi to u praksi značilo?

Recimo, neki tim gubi 0:4 na svom terenu i svjesno prije 72. minuta izazove prekid kako bi dobio priliku da barem odigra novi meč, ako već ne osvoji tri boda za zelenim stolom.

Ukoliko Apelaciona komisija potpuno promijeni odluku Takmičarske komisije, fudbalski radnici u BiH se pribojavaju da bi "prekidi u 70. minutu kod negativnog rezultata brzo postali trend na terenima širom države".

(MONDO, foto: bigportal.ba)