PRIMERA: Veliki Real, veliki Ronaldo!

Real Madrid gubio do 90. minuta, a iz Valensije ipak nosi sva tri boda. Levante dva puta vodio.

PRIMERA: Veliki Real, veliki Ronaldo! Izvor: MONDO

Levante je bio na korak od pobjede protiv Reala, ali se "kraljevski klub" izvukao i na kraju pobijedio - 3:2.

Domaćin je dva puta vodio u osmom kolu Primere, ali je tim Karla Anćelotija uspio da u 90. i posljednjem od četiri minuta sudijske nadoknade postigne dva gola i zadrži korak za Barselonom i Atletikom iz Madrida.

Kakav tužan kraj za Levante, a srećan za Madriđane.

Real je izgledao mrtav u 86. minutu, Levante je po drugi put uspio da velikog rivala baci na patos, ali ne i da ga nokautira. Real se pridigao i uspio da uzvrati...

Papa Dijavara je postigao prelijep gol u 57. minutu kojim je tim iz Valensije stekao prednost. Ona nije potrajala, svega nekoliko minuta, jer je na drugoj strani terena Serhio Ramos vrlo dobro reagovao na "drugoj stativi".

Umjesto preokreta, uslijedio je novi šok za madridskog velikana.

Markonaca Nabil El Žar postiže novi gol za Levante i svoj tim dovodi na korak od osvajanja tri boda. Jedan je praktično već bio u džepu. Svi koji su to pomislili su se prevarili.

Real je opet očas posla izjednačio, na vrijeme, u 90. minutu Alvaro Morata poslao je loptu u mrežu. A, to nije bilo sve, na scenu je stupio Kristijano Ronaldo.

Portugalac je u trenutku kada je počeo da teče posljednji minut sudijske nadoknade uputio udarac iskosa sa desne strane, pogodio stativu, a zatim i "malu mrežu". Real je pobijedio 3:2!

Prvo mejsto nije izgubljeno...

Elče je pobijedio Espanjol 2:1, dok je Rajo Valjekano bio bolji od Real Sosijedada. Treće iznenađenje je izostalo.

(MONDO, foto: Beta/AP/Andres Kudacki)