SERIJA A: Roma gazi!

Rimski klub pobijedio Inter u Milanu 3:0, sva tri pogotka postignuta u prvom poluvremenu.

SERIJA A: Roma gazi! Izvor: MONDO

Roma nezadrživo ide naprijed i na tom putu je ništa ne može zaustaviti. Jasno je ko je prvi favorit za "skudeto"!

"Vučica" definitivno igra najbolji fudbal u Italiji, a to su na svojoj koži u subotu uveče osjetili igrači Intera, koji su pred svojim navijačima na "Đuzepe Meaci" isprašeni - 3:0 (3:0).

Sve je bilo riješeno već poslije prvih 45 minuta.

Uraganski početak Rome donio je tri gola prednosti Frančesku Totiju i ostalom društvu iz glavnog grada. Upravo je "princ Rima" bio strijelac prvog i drugog gola. Vodeći je došao u 18. minutu.

Sve je djelovalo neizvjesno do finiša prvog poluvremena, a onda u pet minuta dvije realizacije gostujućeg tima.

Toti je u 40. minutu rutinski iskoristio penal, da bi se nešto kasnije i ime Alesandra Florencija našlo na listi strijelaca.

Inter je pokušao nešto da promijeni u nastavku utakmice. Sve karte je bacio u napad, a to je moglo skupo da košta "nerazure". Roma je imala nekoliko vrlo opasnih kontri, ali nije uspjela da postigne još koji pogodak.

Učinak Rimljana u prvih sedam kola je: sedam pobjeda, 20 postignutih golova, jedan primljen.

Trijumf u Milanu odlično će doći ekipi Rudija Garsije pred dolazak Napolija za dvije nedjelje u Vječni grad.

U prvom meču 7. kola Serije A Atalanta je u Veroni pobijedila Kjevo 1:0.

(MONDO, foto: AP Photo/Spada, LaPresse)