JSL: Vojvodina blizu vrha

Vojvodina pobjiedila Rad u Beogradu 2:1.

JSL: Vojvodina blizu vrha Izvor: MONDO

Vojvodina je, definitivno, u igri za titulu!

Novosađani su pobijedili Rad na Vračaru 2:1 (1:1) u 8. kolu Jelen Superlige Srbije i sada su na samo bod zaostatka od lidera prvenstva, Partizana. To je ujedno bila i prva utakmica koju je strateg Vojvodine, Marko Nikolić vodio protiv svog bivšeg kluba u kojem je ukupno proveo dvije decenije.

Zanimljivo, ovo je Vojvodini prva pobjeda u Beogradu nad radom od 1. novembra 1997. godine!

Gol odluke djelo je Nebojše Kosovića u 73. minutu, kada je izveo slobodan udarac, a let lopte iznenadio je sve na stadionu, vjerovatno i izvođača, pogotovo kada je ona završila iza leđa Klaljića.

Najbolji dio utakmice bio je onaj na početku. U prvih 15 minuta više uzbuđenja nego u preostalih 75.

Vojvodina je povela u 10. minutu poslije solo akcije i realizacije Envera Alivodića, da bi samo tri minuta kasnije izjednačlio Uroš Vitas, poslije kornera glavom.

Poslije tih 15 minuta uslijedila je "bonaca". To "mirno more" povremeno su uzburkali navijači Rada uzvicima "Uprava, napolje". Potom su i razvili transparent: "Stojiću, odlazi".

U prvom poluvremenu bitan detalj dogodio se u finišu kada se povrijedio štoper Vojvodine Branislav Trajković i to baš u danu kada je potvrđeno da je na spisku selektora srpske reprezentacije Siniše Mihajlovića. Trajkovića je zamijenio Uroš Đurić.

Nije bilo mnogo prilika ni u nastavku, da bi u 58. minutu Marko Nikolić izveo posljednju zamjenu. Pokazalo se kao bingo! Umjesto Marka Poletanovića u igru je ubacio Nebojšu Kosovića (na slici), koji je riješio meč u 73. minutu.

Rad je ostao zakucan za dno tabele sa samo četiri gola i samo tri postignuta gola i primljenih 10! Ovo je "građevinarima" čak šesti poraz, uz samo jednu pobjedu i jedan remi.