PREMIJER: Srećni Čelsi!

Sa skorom identičnim kao 2007. kada je dobio otkaz, Žoze Murinjo morao je da pobjedi na Kerou roudu

PREMIJER: Srećni Čelsi! Izvor: MONDO

Čelsi 3 - 2 - 1 - 11 bodova.

Ovo je bio skor "plavaca" na početku sezone 2007/08, kada je Roman Abramovič odlučio da Žozeu Murinju uruči otkaz. Sa identičnim skorom poslije šest kola Premijer lige, Murinjo je u prvoj sezoni od povratka na Stamford bridž stigao u Norič, gde je jednostavno morao da pobijedi.

Uradio je to uz veliku dozu sreće, prevashodno zbog greške Sebastijana Basonga, ali i zbog dobrih izmjena koje je izvršio.

Dvojica rezervista, Eden Azar i Vilijan, postigli su dva gola za 60 sekundi i donijeli Čelsiju prvu pobjedu na strani ove sezone - 1:3 (0:1)!

Azar je iskoristio početničku reakciju Basonga u 85. minutu, da bi mlakim volej udarcem savladao Džona Rodija. Nepun minut kasnije, poslije nove kontre i nove trapave reakcije odbrane "kanarinaca" vjerovatno gol kola, ujedno i prvijenac na debiju za Čelsi postigao je Vilijan za konačnih 1:3.

Ni poslije šest utakmica u ligi, odnosno 540 i kusur minuta, nijedan centarfor Čelsija nije postigao gol!? Plavci su došli u vođstvo u 4. minutu golom veziste Oskara, na asistenciju Dembe Baa, a izjednačio je Entoni Pilkington u 68. minutu, glavom sa peterca, poslije lopte koje mu je sa "druge stative", takođe glavom, vratio Riki fon Volfsfinkel.