PREMIJER: Liverpul ostao na vrhu

Arsenal odigrao 1:1 sa VBA u Birmingemu, pa se "samo" izjednačio sa Liverpulom na vodećoj poziciji Premijer lige.

PREMIJER: Liverpul ostao na vrhu Izvor: MONDO

U posljednjim utakmicama 7. kola Premijer lige favoriti nisu opravdali očekivanja.

Arsenal je osvojio bod u Birmingemu (1:1), u duelu sa dvanaestoplasiranim Vest Bromvič Albionom, dok je Totenhem ubjedljivo poražen od gradskog rivala Vest Hema (0:3), koji je do ovog kola bio u zoni ispadanja.

Tim rezultatima najviše je profitirao Liverpul, koji je u subotu bio siguran protiv Kristal Palasa (3:1), čime se našao na prvom mjestu tabele. Sada tu poziciju dijeli sa "tobdžijama", a mogao je i sa Totenhemom, da su "pijevci" pobijedili.

Za teško osvojen bod Arsenala u Birmingemu zaslužan je Džek Vilšir, koji je preciznim udarcem sa oko 20 metara u 63. minutu postigao svoj tek drugi pogodak za Arsenal u Premijer ligi.

VBA je prethodno poveo u 42, golom Klaudija Džejkoba, što je njegov prvi pogodak za klub od kada je ljeta 2012. stigao iz argentinskog Rasinga. Sjajno je reagovao glavom poslije centaršuta Amalfitana.

Zanimljivo, bio je ovo prvi put ove sezone da je Arsenal gubio 0:1 u domaćem prvenstvu. A ta razlika mogla je da bude i duplo veća, da je Nikolas Anjelka iskoristio odličnu šansu sredinom drugog poluvremena poslije kontranapada.

Ubrzo nakon promašaja, stigla je kazna i precizan šut Vilšira u donji ugao.

Arsenal je, ipak, uspio da sačuva prvo mjesto na tabeli, a čini se da su se fudbaleri Totenhema uplašili da se nađu na njemu.

"Pijevci" su bili favorit u duelu sa gradskim rivalom Vest Hemom, do ovog kola osamnaestoplasiranom ekipom, ali nisu opravdali tu ulogu.

"Čekićari" su bili bolji rival, imali više prilika, a u realizaciju su krenuli od 66. minuta.

Mrežu je prvi pogodio Vinston Rid poslije kornera. Prvo je šutirao glavom, ali je na gol-liniji pogodio saigrača i kapitena Kevina Nolana. Ipak, lopta mu se vratila, a onda je nogom bio nepogriješiv...

Na 2:0 povisio je Rikardo Vaz Te u 72, a konačan rezultat postavio je Ravel Morison sedam minuta kasnije.

Ranije ove subote Čelsi je uz dosta sreće savladao Norič u gostima, dok je Sautempton kao domaćin bio bolji od Svonsija.
(MONDO/Foto: Tanjug/AP/Jon Super)