Bajern obrnuo krug, blam Verdera i Frajburga

Bavarci ubjedljivo pobijedili Majnc (4:1) i neporaženi završili 34. uzastopnu utakmicu! Odigran i prvi ovosezonski meč bez golova, u Bremenu.

Bajern obrnuo krug, blam Verdera i Frajburga Izvor: MONDO

U Njemačkoj svi pričaju o sramotno priznatom golu Stefana Kislinga, ali su i fudbaleri Bajerna ponovo zaslužili naslovne strane.

U subotu popodne pobijedili su Majnc na svom terenu 4:1 (0:1) i zaokružili seriju nepobjedivosti na 34 utakmice.

Gosti jesu vodili na poluvremenu, ali je tim Pepa Gvardiole imao vremena, znanja i koncentracije da na vrijeme reaguje i spriječi iznenađenje.

Mladi reprezentativac Njemačke Šon Parker doveo je Majnc u iznednadno vođstvo krajem prvog poluvremena. Iskoristio je veliku grešku Dereka Boatenga i postigao gol nakon što je pretrčao Manuela Nojera.

Pep Gvardiola brzo je shvatio šta bi trebalo da učini, pa je na teren poslao rezervista Marija Gecea. Jedan od najboljih vezista Evrope razmrdao je ostatak tima i već poslije pet minuta asistirao Arjenu Robenu za izjednačenje.

Mreža gostiju zatresla se do kraja još tri puta (Miler dva i Mandžukić jedan gol), a Gece je ukupno sakupio dvije asistencije.

Španski trener nije koristio povrijeđene Franka Riberija i Džerdana Šaćirija, pa ne bi trebalo da iznenadi ako u srijedu preskoče i meč Lige šampiona protiv Viktorije iz Plzenja

Bajern je sada na samo dvije utakmice od izjednačavanja rekorda u broju odigranih utakmica bez poraza. Početkom novembra bi sa "trona" mogli da skinu nekada moćni Hamburg.

Sljedećeg vikenda igraju protiv Herte, a potom protiv Hofenhajma.

Dortmund je takođe kod kuće ostvario pobjedu, nad Hanoverom. Strijelac jedinog gola bio je Marko Rojs iz penala u 4. minutu, a srpski internacionalac Neven Subotić odigrao je cijelu utakmicu.

Duel Verdera i Frajburga, u Bremenu, prvi je ove sezone u Bundesligi na kome nije viđen nijedan gol.

Odigran je u subotu, u DEVETOM kolu!

Za razliku od meča u Bremenu, uzbudljivo je bilo na stadionu Braunšvajga, gdje je Šalke u nadoknadi vremena osvojio tri boda (3:2).

Odlučujući pogodak postigao je Roman Nojstater. Julijan Draklser dodao je loptu do Kristijana Fuksa, čiji je udarac blokiran. Lopta je, srećom po goste, došla do preciznog veziste.

Posljednji meč dana u večernjem terminu odigrali su Herta i Borusija Menhengladbah, u Berlinu. Domaći su ostvarili pobjedu, golom Kolumbijca Adrijana Ramosa u 36. minutu.