PREMIJER BiH: “Ludi” derbi u Zenici!

Sjajan meč pun preokreta odigrali su Čelik i Zrinjski. Viđeno je puno lijepih poteza, crveni karton i pet golova a pobjeda je pripala domaćinu (3:2).

PREMIJER BiH: “Ludi” derbi u Zenici! Izvor: MONDO

Vodili su domaći, preokrenuli gosti sa igračem manje, a na kraju su bodovi ipak ostali na “Bilinom polju”!

Zeničani su ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine postali specijalisti za remije. Upisali su ih čak osam uz dva poraza i samo jednu pobjedu.

Iako imaju odličan tim i dobrog stručnjaka Vladu Jagodića, u dosadašnjih 11 mečeva često nisu imali ni sreće i negdje je moralo da im se vrati.

Ali vratilo se u subotu predveče na "Bilinom polju" kod intervencije golmana “plemića” Ratka Dujkovića u 40. minutu poslije ne baš opasnog šuta Nikole Simića, lopta mu je prošla kroz ruke i odsjela u mreži - 1:0 i s tom prednošću se otišlo na odmor.

A onda u nastavku je uslijedilo “ludilo”…

Prvo se Dujkoviću po greški revanširao čuvar mreže Čelika Adis Nurković. Poslije njegove loše intervencije, Zrinjski je izjednačio u 51. minutu pogotkom Ivana Crnova.

Samo dva minuta kasnije, izabranici Branka Karačića su ostali sa desetoricom nakon što je crveni karton zaradio Deni Simeunović.

I tad se činilo da će Čelik lagano da iskoristi brojčanu prednost protiv drugoplasirane ekipe prvenstva. Međutim, ne da nije već su “plemići” u 66. minutu preko Velibora Đurića stigli do potpunog preokreta -1:2.

Tada su crno-crveni sve karte bacilli u napad i to se isplatilo u periodu od 74. do 79. minuta.

Najprije je prednost gostiju anulirao Alen Mešanović, da bi pobjedu, tek drugu ove sezone osigurao Banjalučanin Saša Kajkut.

Imali su i Mostarci priliku da kući odnesu barem jedan bod, ali je Nurkovića i trenera Vladu Jagodića, kome se odavno drma klupa, spasila stativa…

ČELIK: Nurković, Jakupović, Gojković, Horić, Bajraktarević, Mešanović, Kajkut, Simić, Dedić, Mišić, Lakičević.

ZRINJSKI: Dujković, Pezo, Radeljić, Simeunović, Muminović, Bekić, Crnov, Stojkić, Brković, Savić, Đurić.

OVDJE pročitajte ostale rezultate 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

(MONDO, foto:Hercegovina.info, Google)