PREMIJER: Junajted bez izlaza iz krize

Šampion Engleske odigrao samo 1:1 sa Sautemptonom. Čelsi gubio od Kardifa, ali pobijedio 4:1. Istim rezultatom Arsenal savladao Norvič. Slavio i Siti.

PREMIJER: Junajted bez izlaza iz krize Izvor: MONDO

Prvi put od 2007. godine fudbaleri Mančester junajteda vezali su dvije premijerligaške utakmice na svom stadionu bez pobjede.

Poslije poraza od Vest Bromvič Albiona (1:2), "crveni đavoli" odigrali su 1:1 sa Sautemptonom na Old Trafordu.

Taj rezultat možda i nije previše čudan imajući u vidu formu dva tima. Sautempton je trenutno četvrti na tabeli sa 15 bodova i samo jednim porazom ove sezone, dok je Junajted osmi sa 11 bodova i čak tri poraza u prvih osam kola.

Činilo se da će ekipa Dejvida Mojesa napraviti pomak na tabeli ove subote, pošto je od 26. minuta vodila golom Robina Van Persija, međutim, to se nije dogodilo.

U 89. minutu reprezentativac Hrvatske Dejan Lovren najbolje se snašao u gužvi poslije kornera i smjestio loptu u mrežu za izjednačenje!

Sa odličnim rezultatima nastavio je Arsenal, koji je poslije remija Liverpula i Njukasla izbio na čelo tabele.

"Tobdžije" su bile ubjedljive protiv Norviča, a ponovo je među najboljima bio Mesut Ozil, dvostruki strijelac u pobjedi 4:1. Ovaj put zamijenio je uloge sa Olivijeom Žiruom, koji je upisao dvije asistencije.

Istim rezultatom slavio je i Čelsi, uprkos vođstvu Kardifa već u 10. minutu.

"Plavci" su do odlaska na odmor izjednačili preko Edena Azara, a onda je svojim prvim golom za klub sa Stamford Brdiža, Samjuel Eto u 66. minutu najavio preokret.

Ova utakmica ostaće upamćena i po 300. premijerligaškom nastupu golmana Čelsija Petera Čeha, ali i po isključenju Žozea Murinja, koji je morao da napusti klupu zbog konstantnih protesta sudiji.

Portugalac je utakmicu nastavio da gleda sa tribina, sjedeći među navijačima Čelsija!

Ubjedljiv je ove subote bio i Svonsi, koji je poslije 0:0 na poluvremenu, u nastavku četiri puta zatresao mrežu posljednjeplasiranog Sanderlenda.

Predvođen Serhiom Aguerom, Mančester siti je bez mnogo problema savladao Vest Hem 3:1. Argentinac je bio dvostruki strijelac, a treći gol postigao je David Silva, kada je u 80. minutu otklonio svaku dilemu oko pobjednika pošto je prethodno Rikardo Vaz Te smanjio zaostatak "čekičara" na jedan gol.

Aguero je u ovom meču postigao svoj peti i šesti pogodak u sedam utakmica Premijer lige ove sezone, ukupno ih je dao 41 u prvenstvu Engleske, ali prvi put je uspio da se upiše u strijelce glavom.

Podsjetimo, omaleni napadač navodno se nalazi na listi želja Barselone. Edin Džeko je meč odgledao s klupe za rezervne igrače.