San Siro dočekao Kaku i aplaudirao Birsi

Duel Milana i Udinezea završen pobjedom "roso-nera" 1:0. Strelac jedinog gola Valter Birsa. Kaka odigrao prvi meč na San Siru od 2009. godine.

San Siro dočekao Kaku i aplaudirao Birsi Izvor: MONDO

Zahvaljujući Slovencu Birsi, povratak iskusnog Kake (31) na teren Milana završen je uspjšno.

"Roso-neri" su u subotu uveče pobijedili "zebre", pogotkom novajlije iz Đenove u prvom poluvremenu.

Ofanzivni ljevonogi vezista pogodio je mrežu udarcem sa ivice kaznenog prostora, poslije dodavanja Robinja. Tekao je 22. minut meča, a konačni rezultat već je bio postavljen.

Pored Kake, još jedan Brazilac dugo će pamtiti ovu subotu uveče. Mladi golman Gabrijel (21) debitovao je pred stativama Milana.

Sa druge strane, Željko Brkić nije mogao da nastupi za Udineze, ali jeste Dušan Basta. Srpski reprezentativac bio je žrtva taktičke odluke trenera Frančeska Gvidolina, koji ga je u 51. minutu zamijenio napadačem Murijelom.

Na žalost "zebri", ni ta odluka njihovog trenera nije donijela rezultat, pa je ulazak Kake na teren umjesto Alesandra Matrija u 77. minutu detalj najvrijedniji pomena.

Gvidolinov tim nastaviće sezonu sa do sada osvojih 10 bodova. Da ih kod kuće ne osvaja ne bi ih imao skoro uopšte, pošto se sa posljednja četiri gostovanja vratio poražen (Lacio, Atalanta, Kjevo, Milan).

"Roso-neri" dočekuju utorak i meč protiv Barselone sa prvenstvenom pobjedom, ali bez povrijeđenog Marija Balotelija, koji u subotu nije nastupio.

"Vidjećemo da li će moći da igra protiv Barse. Prema trenutnom stanju stvari, ne vjerujem", rekao je Alegri u najavi 8. kola Serije A.