Ludnica u Firenci! Juve razbijen za 15 minuta

Šampion Italije poražen na stadionu Artemio Franki, 2:4, iako je vodio 2:0! Domaći postigli četiri gola za manje od četvrt časa!

Ludnica u Firenci! Juve razbijen za 15 minuta Izvor: MONDO

Poslije devetog kola Serije A, Roma je na čelu tabele pobjegla pratiocima pet poena.

Juventus, branilac titule, držao je u nedjelju korak za "vučicom" više od sat vremena utakmice protiv Fiorentine. Golovima Karlosa Teveza i Pola Pogbe, crno-bijeli su vodili 2:0 uoči posljednjih pola sata.

A, onda je Đuzepe Rosi (26) stupio na scenu.

Centarfor Fiorentine postigao je od 66. do 80. minuta svoj šesti, pa sedmi, pa osmi gol ove sezone! Uz pogodak iskusnog Hoakina (32), to je bilo dovoljno za potpuni preokret i šokantan poraz šampiona!

Torinezi su u završnici pokušavali da po svaku cijenu postignu gol, što im se obilo o glavu brzim i konkretnim kontranapadima Viole. Lopte su "zujale" oko Đanluiđija Bufona, bez štopera da mu pomognu.

Srpski reprezentativac Nenad Tomović presjedio je meč na klupi domaćih, a Crnogorac Stefan Savić odigrao je cijeli meč.

Za razliku od Tomovića, trojica srpskih internacionalaca zaigrali su u nedjelju popodne.

Ivan Radovanović igrao je za Kjevo na gostovanju Đenovi do 66. minuta, kada je zamijenjen. Boško Janković nastupio je za Kjevo u posljednjih šest minuta utakmice protiv Parme, a Nenad Krstičić je odigrao cijeli meč za Sampdoriju protiv Livorna.

Kuriozitet kola ostaće i podatak da je na četiri utakmice (Verona - Parma, Livorno - Sampdorija, Fiorentina - Juventus i Sasuolo - Bolonja) dosuđeno čak OSAM penala!

Sasuolo će, takođe, dugo pamtiti današnji dan. Ostvario je prvu pobjedu u najjačem rangu i to nad Bolonjom, lokalnim rivalom.