BUNDES: Jurnjava Hamburga i Štutgarta

"Švabe" tri puta vodile na gostovanju u Hamburgu, ali HSV na kraju izborio remi - 3:3.

BUNDES: Jurnjava Hamburga i Štutgarta Izvor: MONDO

Po bod osvojen u devetom kolu Bundeslige ne znači puno ni Hamburgu, ni Štutgartu.

Prvi su ostali u donjem dijelu tabele, a drugi nisu napravili pomak ka vrhu.

Ipak, mnogo zadovoljniji remijem mogu da budu domaći fudbaleri, koji su čak tri puta stizali vođstvo gostiju.

U posljednjih šest minuta HSV je čak mogao i do pobjede, pošto je Štutgart ostao bez isključenog Antonija Rudingera, ali nije viđen preokret.

"Švabe" su povele već u trećem minutu pogotkom Rumuna Aleksandrua Maksima. Na 1:1 izjednačio je Pjer-Mišel Lasoga u 22, ali je do odlaska na odmor Štutgart ponovo poveo. Ovaj put Maksim je bio asistent, a gol je postigao Kristijan Gentner.

Poslije deset minuta igre u drugom poluvremenu Hamburg je opet izjednačio, golom Maksimilijana Beistera, koji je u poluvremenu zamijenio Žaka Zua.

Treće vođstvo u ovom meču gosti su stekli autogolom Joana Đurua, ali je samo tri minuta kasnije, u 67, Rafael Van Der Vart postavio, ispostavilo se, konačnih 3:3.

Deveto kolo prvenstva Njemačke ostaće upamćeno po prvoj utakmici ove sezone koja je završena bez pogodaka, pošto su u subotu Verder i Frajburg igrali 0:0.

U posljednjem meču ove runde Volfsburg je kao gost savladao Augzburg 2:1, iako je domaćin vodio od 10. minuta pogotkom Tobijasa Vernera.

Preokret su potom režirali Maksimilijan Arnold (35) i Luiz Gustavo (42. minut).

"Vukovi" su ovom pobjedom izašli iz zone ispadanja i sada imaju devet bodova, jedan manje od Augzburga.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images/Ronny Hartmann)