PRIMERA: Almerija u košmaru, Hetafe u bajci

Klub iz Andaluzije još ne zna za pobjedu ove sezone u Primeri, dok se ekipa iz predgrađa Madrida poslije devet kola nalazi na petom mjestu.

PRIMERA: Almerija u košmaru, Hetafe u bajci Izvor: MONDO

Drugog, od tri dana koliko se igra deveto kolo Primere, nije bilo derbija, niti je igrao neko od velikana španskog fudbala.

Ipak, uzbuđenja i golovi nisu izostali.

Zanimljivo, u tri od četiri nedjeljne utakmice slavili su gosti, dok je u četvrtoj Sevilja vodila na poluvremenu 2:0 protiv Valjadolida, ali je na kraju domaćin izborio remi (2:2).

Najznačajniji rezultat ostvarili su fudbaleri Hetafea, koji su iskoristili prednost igrača više od 31. minuta, zbog isključenja Diakatea (dva žuta) i sa 2:0 savladali Granadu.

Pobjedu Hetafeu donijeli su Murilo autogolom u 47. minutu i Leon, pogotkom u 55.

Klub iz predgrađa Madrida, kojem je najveći uspjeh igranje u finalu Kupa Kralja (2007. i 2008. godine), trenutno je na odličnoj petoj poziciji tabele sa 16 bodova.

Za razliku od Hetafea, početak sezone zadaje ogromne glavobolje Almeriji, koja kako je krenula, mogla bi poslije samo godinu dana da se vrati u drugoligaški karavan.

Klub iz Andaluzije u devetom kolu izgubio je na svom terenu od Rajo Valjekana (0:1) i još nema pobjedu (tri remija, šest poraza).

Jedini pogodak gosti su postigli u 78. minutu preko Galvesa, iako su od 64. igrali sa igračem manje zbog isključenja Ninjesa.

Do tri boda na strani došao je i Elče, kojem je takođe isključen jedan fudbaler u duelu sa Betisom.

Međutim, gosti su oba gola za pobjedu 2:1 postigli dok su bili kompletni.

Prvo je pogodio Del Moral u 29, a zatim i Fidel u 33. Gol za Betis dao je Molina u 41, međutim, domaći igrači nisu iskoristili isključenje Cisme u 46. minutu.

(MONDO, foto: Guliver/Getty images/Gonzalo Arroyo Moreno)