SERIJA A: Poslije Firence, ludnica i u Torinu

Crveni karton, promašen penal, šest golova jedan "makazicama", a jedan iz slobodnjaka... Sve to viđeno u duelu Torina i Intera - 3:3.

SERIJA A: Poslije Firence, ludnica i u Torinu Izvor: MONDO

Fantastičan meč za kraj osmog kola Serije A!

Torino je ugostio Inter u utakmici koja je donijela šest golova (3:3), mnogo uzbuđenja, crveni karton golmanu gostiju Samiru Handanoviću već u 5. minutu, ali i neiskorišćen penal Ćerćija minut kasnije.

Bio je to deveti jedanaesterac ove nedjelje, čime je izjednačen rekord od 18. aprila 2007, kada su italijanski arbitri, takođe, devet puta u jednom danu pokazali na bijelu tačku. Ukupno, u ovom kolu dosuđeno je 11 penala, a dva nisu realizovana.

Poslije Viktora Ibarba iz Kaljarija u subotu, na žalost igrača i navijača Torina, danas je promašio Alesio Ćerći.

Upravo 26-godišnji Ćerći iznudio je kazneni udarac za svoj tim i crveni karton golmanu Intera Samiru Handanoviću, koji ga je oborio u šesanestercu.

Ipak, uspješniji od napadača Torina bio je rezervni golman "nerazura" Huan Pablo Karizo.

Promašaj, međutim, nije demoralisao domaće fudbalere, koji su poveli u 21. minutu zahvaljujući Šveđaninu Aleksanderu Farnerudu.

Na 1:1 u nadoknadi prvog poluvremena "makacizama" je izjednačio Fredi Guarin i najavio nastavak uzbuđenja u drugom dijelu utakmice.

VIDEO

Tako je i bilo...

Torino je ponovo poveo preko Ćira Imobilea već u 53. minutu, a samo dva minut kasnije izjednačio je Rodrigo Palasio.

Argentinac je bio precizan i u 71. minutu, poslije čega se činilo da će gosti opravdati ulogu favorita i sa tri boda se vratiti u Milano.

Domaći igrači se nisu složili sa tim.

Rezervista Nikola Belomo, koji je ušao u igru u 81. minutu, u 90. je donio izjednačenje svom timu! Svoj prvi pogodak ikada u Seriji A, 22-godišnji vezista postigao je iz slobodnog udarca.

Torino je tako izbjegao poraz, ali ni u 19. uzastopnoj ligaškoj utakmici nije uspio da savlada Inter.

"Nerazuri" su sada peti na tabeli, sa istim brojem bodova kao šestoplasirana Fiorentina (15), dok je Torino deseti sa 10 bodova, koliko imaju Udineze i Kaljari.

Srpski fudbaleri Nikola Maksimović (Torino) i Zdravko Kuzmanović (Inter) bili su na klupama svojih timova, ali nisu ulazili u igru.

(MONDO, foto:Foto: Beta/AP/Massimo Pinca)