KUP BiH: Remi Viteza i Sarajeva

U prvoj utakmici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine, Vitez i Sarajevo sun a travničkoj "Piroti" odigrali neriješeno 1:1.

KUP BiH: Remi Viteza i Sarajeva Izvor: MONDO

Iako je bordo tim u prvih 15-ak minuta bio mnogo bolji rival, prvi su do prednosti došli uslovno rečeno domaćini u 19. minutu…

Golman Almin Abdihodžić je srušio Harisa Dilavera u kaznenom prostoru, a Dario Pranjković je bio precizan sa bijele tačke - 1:0.

U nastavku meča, izabranici Husrefa Musemića su do izjednačenja došli u 60. minutu nakon akcije Mahira Karića, koji je centrirao, a Ognjen Todorović glavom pogodio mrežu Viteza (1:1).

Gosti sa Koševa su do kraja opasno priprijetili u nekoliko navrata, čak je i mladi Ermin Huseinbašić pogodio prečku, ali se rezultat na "Piroti" nije mijenjao.

Ipak, mnogo zadovoljniji ishodom su igrači Sarajeva jer se revanš za 14 gada igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Vitez: Živković, Jurić, Dilaver, Šantić, Šišić, Imamović, Livančić, Brekalo, Mišić, Badrov, Pranjković.

Sarajevo: Abdihodžić, Tatomirović, Puzigaća (od 46. Todorović), Kovačević, Dupovac, Cimirot, Osmanagić (od 46. Bišanović), Radovac (od 55. Karić), Tadejević, Huseinbašić, Komazec.