LŠ: Bambi zakuvao, Aguero preokrenuo

Zoran Tošić postigao gol za CSKA protiv Mančester sitija. Ipak, to "armejcima" nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz, 1:2.

LŠ: Bambi zakuvao, Aguero preokrenuo Izvor: MONDO

Konstatacija "Dejli mejla", da se Junajted možda prelako odrekao Zorana Tošića, dobila je jak argument u srijedu popodne.

Ofanzivni vezista moskovskog CSKA, nekadašnji igrač "đavola", postigao je prvi gol u duelu "armejaca" i Mančester sitija!

Bivši igrač Banata, Partizana, Junajteda i Kelna spretno je iskoristio dodavanje Keisukea Honde, istrčao pred Džoa Harta i lobovao ga dok je bio daleko od gol linije.

U toku je bio 30. minut.

Reprezentativac Srbije otrčao je odmah do tribine na kojoj su smješteni domaći fanovi. Radovao se ispod zastave "Ivan Perović", kojom su se pristalice CSKA sjetile navijača Partizana poginulog u sukobu dvije frakcije "Grobara".

Na žalost ruskog tima, Siti je brzo izjednačio, pa preokrenuo prije odlaska na odmor.

Oba gola postigao je Serhio Aguero, na asistencije Davida Silve i Alvara Negreda u 34. i 42. minutu.

Prvi gol Aguera

Tošiću je današnji pogodak drugi ove sezone u Ligi šampiona. Prethodno je bio precizan i u duelu protiv Viktorije Plzenj.

Bivši kapiten Partizana postigao je lijep gol, ali je podjednako lijep detalj bio i centaršut Negreda ka Agueru, za drugi gol "građana".

Drugi gol Aguera

Spretni centarfor našao se između nekoliko domaćih igrača, pa spoljnim dijelom lijevog stopala poslao loptu ka Argentincu, koji se našao na pravom mjestu i glavom poslao loptu u gol.

Zbirno sa utakmicom u Moskvi, Serhio Aguero postigao je osam golova u posljednjih šest mečeva za Mančester siti.

Negredo je na početku drugog poluvremena i lično postigao gol, ali rukom, što nije promaklo oku glavnog sudije Ovidijua Hategana iz Rumunije.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste podjednako intenzivnog fudbala. Tošić je igrao dobro i šutirao iz daljine, a CSKA se trudio da izjednači. Najbolju priliku za to imao je Keisuke Honda.

Ofanzivni vezista, koji je dugo dovođen u vezu sa Milanom, ostao je usamljen u nadoknadi vremena pred Džoom Hartom, ali ga nije savladao sa udaljenosti od nekoliko metara.

Rumun je ubrzo odsvirao kraj, na žalost ruskog tima, koji će žaliti za propuštenim prilikama.

CSKA je porazom propustio priliku da preskoči "građane" na tabeli Grupe D. Naredno kolo dočekaće sa tri osvojena boda. Vicešampion Engleske ima šest, koliko i Bajern, koji će kasnije večeras ugostiti Viktoriju Plzenj.

CSKA: Akinfejev - Šenikov, Ignaševič, V. Berezucki (od 6' A. Berezucki), Nababkin - Vernblum, Milanov - Zuber (od 50' Musa), Honda, Tošić - Dumbija

SITI: Hart - Zabaleta, Kolarov, Nastasić - Havi Garsija, Jaja Ture, Fernandinjo - Hesus Navas, Silva (od 79' Nasri) - Aguero (od 89' Kliši), Negredo (od 72' Džeko).