LE: U Solunu bilo svega

PAOK gubio 0:2, ali uspio da pobijedi uz dva promašena penala. U 3. kolu Lige Evrope nije bilo velikih iznenađenja, ali jeste uzbuđenja...

LE: U Solunu bilo svega Izvor: MONDO

PAOK nastavlja pohod ka prvom mjestu Grupe L Lige Evrope i poslije pobjede protiv Makabija iz Haife i remija AZ Alkmara u Astani, Grci su vrlo blizu cilja.

Crno-bijeli iz Soluna odigrali su veoma zanimljiv meč sa Izraelcima.

Gubili su 0:2, pobijedili 3:2, a pri rezultatu 2:2 promašili dva penala. Oba puta se obrukao slovački reprezentativac Miroslav Stoč.

Zvonimir Vukić je ušao pred kraj utakmice.

Šahtjor Karagandi i AZ Alkmar su zbog vremenske razlike u Astani odigrali ranije svoj duel. Utakmica je završena bez pobjednika 1:1, a bliži trijumfu bili su domaćini, koji su pored vođstva ispustili idealnu priliku "jedan na jedan" da pobijede Holanđane.

Dinamo iz Kijeva nije imao nikakvih problema protiv Tuna (3:0), a u korist im je išao i rezultat iz Belgije, gdje su Genk i Rapid iz Beča odigrali 1:1.

Oba meča u Grupi H su završena rezultatom 1:1. Slovan je bio blizu trijumfa prtiv Sevilje, vodio je od 20. minuta, ali je pred sam kraj prvo ostao sa igračem manje poslije isključenja golmana Kovara, a zatim i primio gol dva minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka. Srbin iz Slovana Miloš Karišik nije ulazio u igru.

Prvi bod osvojio je Eštoril, koji je kao gost uspio da odoli napadima Nijemaca i stigne prednost u Frajburga.

Lion i Betis su sada lideri u Grupi I. Francuzi su pobijedili Rijeku 1:0, dok je Betis istim rezultatom savladao Vitoriju Gimaraeš, do ovog kola lidera u grupi.

Trabzon je lako izašao na kraj sa Legijom (3:0), a Lacio nije uspio da slavi na Kipru protiv Apolona (0:0), tako da su prvo mjesto u Grupi J preuzeli Turci. Poljaci su otpisani, a Apolon i dalje ima dobre šanse za drugu fazu.

Totenhem je sa sve tri pobjede i rutinski odrađenim poslom u gostima protiv Šerifa (0:2). Na drugom mjestu u Grupi K je sada Anži, koji je minimalcem pobijedio Tromso.