PLBiH: Borac nikako protiv tradicije

Fudbaleri Borca iz Banjaluke na stadionu "Banja Ilidža" u Gradačcu doživjeli su drugi poraz ove sezone. Zvijezda Gradačac slavila 1:0.

PLBiH: Borac nikako protiv tradicije Izvor: MONDO

Borac ni u sedmom meču u Gradačcu nije uspio da savlada Zvijezdu Gradačac. Naprotiv, lider prvenstva doživio je drugi ovosezonski poraz.

Domaći fudbaleri bili su bolji tokom većeg dijela meča, dok su Banjalučani tek pred kraj susreta zaigrali angažovanije, ali nisu uspjeli da dođu do izjednačenja. Jedini pogodak viđen je u 22. minutu, kada je mrežu Asmira Avdukića zatresao Šaban Pehilj.

U tom periodu igre fudbaleri iz Gradačca imali su još nekoliko izglednih prilika, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćeg sastava.

Tim iz Gradačca u nastavku bio je bliži drugom pogotku, nego Banjalučani izjednačenju. Ekipa Zvijezde Gradačac dva puta pogađala je okvir gola, dok su izabranici Dragana Jovića tek u posljednjih 15-ak minuta meča dodali gas, ali inicijativa nije urodila plodom, ostalo je 1:0 za domaće.

Željezničar je uz mnogo muke na Grbavici došao do minimalne pobjede protiv Veleža.

Mostarci su odolijevali sve do 74. minutu kada je rezervista Muamer Svraka psotigao pobjedonosni pogodak.

Željezničar se ovom pobjedom primakao vodećem Borcu na pet bodova.

TOK UTAKMICE:

90 - Kraj utakmice

89 - Domaći fudbaleri ponovo pogađaju okvir gola. Jasmin Bogdanović je sa samo par metara uzdrma prečku.

81 - Mogao je Borac do izjednačenja prvo preko Joce Stokića, a zatim i Predragovića, ali Stijaković je nesavladiv.

78 - Sjajan solo prodor Almira Šmigalovića, prošao je nekoliko Borčevih igrača, odlično šutirao, ali se ispriječila stativa.

75 - Pehilj je izuzetno raspoložen za igru. Primio je loptu na desnoj strani, povukao par metara i šutirao, ali Avdukić brani.

66 - Najbolja šansa za Borac. Rezervista Predragović sa samo metar nije uspio da loptu pospremi u mrežu, a samo tridesetak sekundi kasnije bio je u još jednoj prilici, ali je šutirao pored gola.

63 - Trener Banjalučana Dragan Jović pokušava dvostrukom izmjenom da razdrma svoju ekipu. Dujaković ulazi umjesto Grujića, a Predragović mijenja Žižovića.

57 - Borac igra neprepoznatljivo loše, Zvijezda Gradačac sve bliža drugom golu. Pokušao je i Radivojević, ali nije bio dovoljno precizan.

48 - Domaći prijete prvi na startu drugog dijela igre. Aleksandar Radulović izbacio je loptu sa same gol-linije i spasio Banjalučane većeg zaostatka već na početku nastavka. Pehilj je bio blizu svog drugog gola, dobro je šutirao, ali se odličnom odbranom istakao Asmir Avdukić, lopta je došla do Jovana Radivojevića, čiji šut je izblokirao Radulović.

46 - Navijači Borca konačno su na pauzi između dva dijela igre ušli na tribine stadiona "Banja Ilidža", pa će biti u mogućnosti da pogledaju bar drugo poluvrijeme.

PRVO POLUVRIJEME:

45 - Kraj prvog poluvremena, nema promjene rezultata, Zvijezda Gradačac od sredine prvog dijela igre vodi 1:0.

43 - Dobra prilika za Borac. Mladen Žižović dobro je šutirao, ali se istakao golman domaćih Nikola Stijaković.

30 - Domaći i dalje vode, Banjalučani pokušavaju da dođu do gola, ali bez većih prilika.

25 - Navijači Borca stigli su u Gradačac, ali ni nakon dvadesetak minuta nisu ušli na tribine.

22 - GOOOL!!! Zvijezda je povela protiv Borca. Brazilac Adam proigrao je Šabana Pehilja koji pogađa mrežu Asmira Avdukića za 1:0.

10 - Domaći fudbaleri su nešto konkretniji, ali i dalje nema pogodaka.

1. minut - Počela je utakmica na stadionu "Banja Ilidža" u Gradačcu.

ZVIJEZDA GRADAČAC: Stijaković, Kuduzović, Adam (od 87. min. Novaković), Sušić, Ordagić (od 58. min. Šmigalović), Pehilj (od 76. min. Musić), Radivojević, Maksumić, Trejić, Bogdanović, Diata. Trener: Denis Taletović.

BORAC: Avdukić Radulović, Žižović (od 62. min. Predragović), Grahovac, Runić, Stokić, Raspudić, Đelmić, Subić, Žuržinov, Grujić (od 62. min. Dujaković). Trener: Dragan Jović.

Široki Brijeg sa pola snage slavio je protiv Leotara 3:0. Briljirao je dvostruki strijelac Jozo Špikić, dok je treći gol postigao Goran Zakarić.

Sarajevo je u Travniku savladao Vitez sa 2:0. Bordo tim poveo je u 43. minutu iz jedanaesterca, kada je pogodio Mario Tadejević, a konačnih 0:2 postavio je Ivan Tatomirović.

Vitez - Sarajevo 0:2 (0:1)