BUNDES: HSV i Menhengladbah bez milosti

Hamburger pobijedio u gostima, a Borusija kod kuće u posljednjim utakmicama 10. kola Bundeslige.

BUNDES: HSV i Menhengladbah bez milosti Izvor: MONDO

HSV i Borusija Menhengladbah u nedjelju su zabilježili sigurne pobjede u 10. Bundeslige. Tim sa sjevera Njemačke bio je odličan na gostovanju Frajburgu - 3:0, dok su "koltovi" kod kuće savladali Ajntraht 4:1.

Hamburg je poveo u 37. minutu golom Maksimilijana Bajstera. Na 2:0 povisio je Pjer-Mišel Lasoga u 47. minutu, a konačan rezultat je postavio Rafael van der Vart u 63. minutu.

Frajburg je i dalje bez pobjede u ovosezonskom izdanju Bundeslige i nalazi se na 17. mjestu sa po pet remija i poraza, a Hamburg je 12. sa tri pobjede, tri remija i četiri poraza.

Hamburg u sljedećem kolu, koje se igra 2. novembra, dočekuje Borusiju
Menhengladbah, koja je deklasirala Ajntraht iz Frankfurta.

Ovim trijumfom ekipa iz Menhengladbaha probila se na četvrto mjesto na tabeli, dok je Ajntraht ostao u "donjem domu".

Strijelci za "koltove" bili su Arango, Vent, Herman i Rafael, dok je Ajgner bio jedini strijelac za goste i izjednačujućeg gola na početku utakmice.

(MONDO, Foto: AP Photo/dpa, Marius Becker)