PRIMERA: Hladan tuš za Đukića

"Slijepi miševi" skresanih krila na El Madrigalu, Atletiko rutinski sa Betisom, Sosijedad siguran kod kuće, Sevilje do bodova sa igračem više.

PRIMERA: Hladan tuš za Đukića Izvor: MONDO

Fudbaleri Viljareala pobijedili su na svom terenu Valensiju sa 4:1 u utakmici 10. kola španske Primere.

Junak pobjede Viljareala bio je sjajni Đovani Dos Santos, koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju. Dos Santos je najprije u 17. minutu asistirao Ikečukvuu Učeu za 1:0, da bi već u 22. Ernan Peres povisio na 2:0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor poslije prvih 45. minuta, da bi na početku drugog poluvremena Dos Santos bio neprecizan iz jedanaesterca, ali je odmah potom postigao svoj prvi gol, a konačan rezultat postavio je 84. minutu.

Jedini gol za Valensiju postigao je Rikardo Košta u 63. minutu.

Ekipa Miroslava Đukića je tako upisala drugi uzastopni poraz u Primeri i sada se nalazi na 11. mjestu sa 13 bodova, dok je Viljareal četvrti sa 20.

U prvom meču nedjeljnog programa Sevilja je kod kuće pobijedila Osasunu sa 2:1.

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su u San Sebastijanu Almeriju 3:0.

Dvostruki strijelac bio je Antoan Grizman, a tačku je trijumf stavio je Hoze Anhel. Ovim trijumfom ekipa Real Sosijedada probila se do devetog mjesta na tabeli.

Atletiko Madrid zadržao je korak za Barselonom, "jorgandžije" su i dalje na "minus jedan" za Kataloncima. Madriđani su na svom terenu pobijedili Betis 5:0, a prednost su stekli već u prvom minutu, kada je Oliver Tores postigao vodeći pogodak.

Fudbaler Atletika uspio je da postigne gol poslije samo 12 sekundi od početka meča, čime je izjednačio rekord koji je u novembru 2012. postavio Antonio Rejes u dresu Sevilje.

David Vilja je bio strijelac naredna dva gola, "upisao" se i Dijego Košta, a tačku na ubjedljiv trijumf stavio je Gabi u sudijskoj nadoknadi.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Manuel Queimadelos)