Da je Premijer - Čelsi bi sada bio prvi

"Plavci" u londonskom derbiju osmine finala Liga kupa pobijedili Arsenal na "Emiratima". Mančester junajted siguran protiv Noriča...

Da je Premijer - Čelsi bi sada bio prvi Izvor: MONDO

Čelsi je u četvrtfinalu Liga kupa, a Arsenal ostaje bez prvog trofeja.

"Plavci" su kao gosti pobijedili velikog rivala 2:0 i zasluženo se plasirali u naredni krug takmičenja. Menadžeri Žoze Murinjo i Arsen Venger izveli su prilično izmijenjene sastave u odnosu na one koji su nastupili u prošlom kolu Premier lige.

Strijelci za Čelsi bili su Azpilikueta u 26. i Huan Mata u 66. minutu.

Londonski timovi vode žestoku borbu oko prvog mjesta u šampionatu. "Tobdžije" imaju dva boda više...

Branislav Ivanović odmarao je na klupi, za razliku od Nemanje Vidića koji je bio u postavi Mančester junajteda protiv Noriča.

"Crveni đavoli" dobili su duel na Old trafordu 4:0, a dvostruki strijelac, i to prva dva gola, bio je Ernandez Ćićarito.

Vest Hem nije imao problem na gostovanju Barnliju 2:0, dok je Lester u dramatičnom meču pobijedio Fulam 4:3.

Birmingem je imao sjajan povratak u meč jer je u posljednjih sedam minuta uspio da obezbijedi produžetak protiv Stouka. Gubio je 1:3, a regularni dio utakmice završen je 3:3. Junak je bio Lovenkrads, strijelac u 85. i 93. minutu, a upravo je on u 78. zamijenio Nikolu Žigića.

Ipak, Birmingem nije uspio da izbori četvrtfinale, jer je poslije još dva gola u dodatnih pola sata eliminisan nakon penala.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Chris Radburn/PA)