PRIMERA: Barsa sigurna u Vigu

Prvak i lider španske Primere mučio se u prvom poluvremenu utakmice u Vigu, ali, ipak, upisao rutinsku pobjedu protiv Selte. Espanjol i Malaga 0:0.

PRIMERA: Barsa sigurna u Vigu Izvor: MONDO

Barselona je u 11. kolu Primere uspjela da kao gost pobijedi Seltu 3:0 (1:0) i da ostane lider u španskom prvenstvu.

Katalonci nisu briljirali u prvom dijelu, kada su u nekoliko navrata bili blizu i da prime gol. Ipak, šampion je uspio da preko Aleksisa Sančeza povede već u devetom minutu.

U nastavku utakmice sve dileme oko pobjednika otklonili su Žoel autogolom u 48. i Fabregas u 54. minutu. Barselona poslije 11 odigranih utakmica u Primeri ima 31 bod, dok je Selta vrlo blizu opasnoj zoni sa samo devet poena.

Fudbaleri Espanjola i Malage igrali su bez golova u prvoj utakmici 11. kola.

Malaga je posle tri vezana poraza u šampionatu, upisala prve bodove, dok je Espanjol zabilježio treći remi u Primeri.

Espanjol se u Primeri trenutno nalazi na osmom mjestu sa 15 bodova, dok je Malaga 15. sa 10.

(MONDO, foto: fcbarcelona.com)