KUP BiH: Borac očekivano ispao

Fudbaleri Borca odigrali su neriješeno (1:1) sa Zrinjskim u revanš utakmici osmine finala Kupa BiH i završili ovosezonski nastup u tom takmičenju.

KUP BiH: Borac očekivano ispao Izvor: MONDO

Kao što je i bilo najavljeno, nakon lošeg rezultata u prvom meču u Mostaru (4:0), šef stručnog štaba Borca Dragan Jović u srijedu pružio je priliku igračima sa manjom minutažom, tako da su iz startnih 11 svoje mjesto na startu meča zauzeli Ognjen Đelmić i Nebojša Runić.

Prvi pogodak na utakmici postigli su izabranici Branka Karačića: nakon slobodnog udarca Srđana Savića sa lijeve strane, loše je intervenisao Borčev rezervni golman Dragan Đorđić, čiji poklon koristi bivši fudbaler Borca Vedran Kantar i pogađa za vođstvo svog tima.

Do izjednačenja je Borac stigao u 73. minutu, kada je nakon kornera Sapardića, najviši u skoku pred golom Zrinjskog bio Nebojša Runić, prenosi Borac-sport.

Mogao je Borac i nekoliko minuta ranije do pogotka i to preko Milana Šakića, koji je u 69. minutu sa 20 metara pogodio stativu, da bi nekoliko sekundi kasnije šutirao pored desne stative gola gostiju.

Pored Zrinjskog, među osam najboljih u Kupu BiH plasirali su se i Sarajevo, Čelik, Široki Brijeg, Željezničar, Olimpik, Velež i Mladost.

Nakon eliminacije iz Kupa Borčevi fudbaleri sada se okreću preostalim utakmicama prije odlaska na zimsku pauzu. Do kraja 2013. godine igrači Dragana Jovića odigraće još četiri utakmice, a prvi naredni rival je zenički Čelik (subota, Gradski stadion, početak u 17 časova).

BORAC - ZRINjSKI 1:1 (0:1)
strijelci: 1:0 Kantar (31.), 1:1 Runić (73.), stadion: Gradski, gledalaca: 1000. sudija: Muamer Bureković (Zenica), žuti kartoni: Petrović (Borac).

BORAC: Đorđić, Stevandić (od 46. Sapardić), Zečević, Predragović, Runić, Si. Dujaković, St. Dujaković, Đelmić (od 46. Popović), Petrović, Perović, Kuzmanović (od 46. Šakić). Trener: Dragan Jović.

ZRINjSKI: Dujković (od 46. Vasilj), Graovac, Muminović (od 73. Franić), Pehar, Šćepanović, Miličević (od 55. Rozić), Kantar, Belošević, Savić, M. Aničić, I. Aničić. Trener: Branko Karačić.

(MONDO, foto: sportlive.ba)