BUNDES: Vukovi pojeli milionere

Volfzburg pobedio Borusiju Dortmund, u Leverkuzenu osam golova, šampion siguran kod kuće, preokret u Gelzenkirhenu u 12. kolu Bundeslige.

BUNDES: Vukovi pojeli milionere Izvor: MONDO

Moćna Borusija iz Drotmunda i nije toliko moćna... Pad forme tima Jirgena Klopa je očigledan.

"Milioneri" su u srijedu "pukli" na Vestfalenu u duelu sa Arsenalom u Ligi šampiona, a tri dana kasnije nisu se dobro proveli ni u 12. kolu Bundeslige. Volfzburg je bio bolji pred 30.000 svojih navijača - 2:1.

Ne samo da su "vukovi" osvojili tri boda, već su uspjeli da preokrenu rezultat poslije minusa iz prvog poluvremena.

Marko Rojs je pogodio za goste u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dijela, a onda su na scenu stupili Rodrigez i Olić. Švajcarac je bio strelac u 56, a Hrvat u 69. minutu.

Slobodan Medojević odigrao je svih 90 minuta za Volfzburg u četvrtoj uzastopnoj pobjedi "vukova" u Bundesligi. Sa 12 vezanih bodova "zeleni" su se probili na treće mjesto.

"Milioneri" sada još više zaostaju za Bajernom iz Minhena, koji je lagano iskoristio prednost domaćeg terena protiv Augzburga 3:0. Prvak Njemačke i Evrope ima četiri boda više od Borusije.

Kiks tima iz Dortmunda iskoristio je i Bajer Leverkuzen u pravoj goleadi na Baj areni. "Farmaceuti" su pobijedili HSV 5:3. Utakmicu je obilježio het-trikom Korejanac Son Heung Min, strelac prva tri gola za Leverkuzen.

Verder je u Gelzenkirhenu vodio od 22. do 64. minuta, kada je Šalke uspio da preokrene situaciju na terenu i da dobije meč. Kevin Prins Boateng je postigao dva gola kojima je domaćim iz minusa stigao u plus. Aleksandar Ignjovski je ušao u drugom poluvremenu.

Puno golova bilo je i u duelu Hofenhajma i Herte. Tim iz glavnog grada pobijedio je kao gost 3:2.