PRIMERA: Ronaldo se poigravao sa Baskijcima

Najskuplji fudbaler na svIJetu postigao tri i namJestio jedan gol u pobJedi madridskog Reala 5:1 nad Real Sosijedadom u 13. kolu španske Primere.

PRIMERA: Ronaldo se poigravao sa Baskijcima Izvor: MONDO

Madridski Real u subotu je lako došao do ubjedljive pobjede nad ekipom iz San Sebastijana, a junak je bio ko drugi nego Kristijano Ronaldo.

Sjajni Portugalac poigravao se sa Baskijcima, driblao, namještao golvoe, ali i tresao mrežu, i to ne jednom već tri puta.

Baskijci su došli na Santjago Bernabeu ohrabreni remijem sa Mančester junajtedom u Ligi šampiona i serijom od četiri meča bez poraza u Primeri, ali su sve njihove nade ugašene u 12. minutu kada je Ronaldo iskoristio odlično dodavanje Benzeme iza odbrane Sosijedada i poslao loptu iza nemoćnog Brava za vođstvo Reala

Samo šest minuta kasnije Ronaldo i Benzema su zamijenili uloge,
Portugalac je poslije prodora po lijevoj strani asistirao, a Francuz je bio precizan za vođstvo Reala od 2:0, a poslije 26. minuta igre na semaforu je bilo 3:0 poslije jedanaesterca koji je prvo izborio, a zatim i realizovao Ronaldo.

Gostujući fudbaleri protestovali su kod glavnog sudije, ali ne zbog jedanaesterca jer je lopta zaitsa pogodila u ruku Bergaru, već zbog očiglednog, ali nedosuđenog prekršaja na centru nad Martinezom, poslije kojeg je Modrić uputio pas Ronaldu koji se sjurio u šesnaesterac.

Potop Sosijedada nastavio je Kedira golom u 36. minutu, a čast da stavi „tačku na i“ imao je najbolji pojedinac susreta – Kristijano Ronaldo koji je petnaestak minuta prije kraja postigao svoj treći gol na meču, ukupno 16. u Primeri ove sezone.

Baskijci su u međuvremenu uspjeli tek da preko svog najboljeg strelca Antoana Grizmana postignu počasni pogodak iako to neće biti gotovo nikakva uthejaha za njihove navijače.

U mečevima odigranim u petak Almerija je u derbiju začelja savladala Osasunu rezultatom 1:0, a Granada je zahvaljujući fenomenalnom El Arabiju koji je postigao het-trik došla do pobjede 3:1 nad Malagom.