Vojvodina "baš neće" na prvo mjesto?

Novosađani drugi put uzastopno prokockali 2:0 i osvojili samo bod. Javor izjednačio u 90. minutu.

Vojvodina "baš neće" na prvo mjesto? Izvor: MONDO

Šta se dešava sa Vojvodinom u posljednja dva kola?

Odradi sve kako treba, stekne lijepu prednost, a onda se opusti i na kraju zadovolji samo bodom. Već dvije utakmice uzastopno u Superligi "lale" ne samo da su propuštaju priliku da preteknu Partizan i ostale konkurente, već i da imaju ubjedljivu prednost na čelu tabele Superlige.

Izgleda da im ni "Karađorđe" ove jeseni ne prija.

Prije sedam dana Vojvodina je na svom stadionu vodila protiv Radničkog iz Kragujevca 2:0, a meč je završen 2:2. U subotu uveče, u duelu sa sa Javorom, Vojvodina je opet vodila 2:0...

...da, utakmica je okončana rezultatom 2:2!

Andrije Kaluđerovića je već u četvrtom minutu načeo goste. Bivši napadač Crvene zvezde iskoristio je dodavanje Petra Škuletića da se na vječenoj listi strijelaca Superlige izjednači sa Laminom Dijarom. Obojica su postigli po 56 goloa.

Razlika je u tome što je Kaluđerović tresao mreže u dresovima tri različita kluba, pored Zvezde i Vojvodine igrao je i za OFK Beograd, dok je Senegalac sve postigao igrajući za Partizan.

Nešto više od pet minuta prije odlaska na odmor Vojvodina je preko Stojana Vranješa povisila na 2:0.

Ali, poučeni iskustvom iz prošlog kola niko na novosadskom stadionu nije upisao tri boda na poluvremenu. S punim pravom... Još jedan "hladan tuš" za "lale" priredili su Ivanjičani.

Odmah na početku drugog dijela, poslije samo pet minutan igre, Marko Docić fenomenalnom pogotkom sa oko 30 metara smanjuje na 1:2. Lopta je završila u rašljama...

Srca domaćih navijača zaleđena su u 90. minutu. kada je Vladimir Radivojević postavio konačnih 2:2.

Javoru je to tek 13. bod, a zanimljivo da je pet osvojio u duelima sa tri najveća srpska kluba Zvezdom (4:2), Partizanom (1:1) i Vojvodinom (2:2). Novosađani imaju 21 bod i trenutno su treći, a već u nedelju može da ih prestigne Crvena zvezda.(MONDO:Foto:MN Press)