Sasuolo šokirao Rim!

Novi prvoligaš u 94. minutu dao izjednačujući gol na Olimpiku. Milan i dalje bez pobjede u gostima.

Sasuolo šokirao Rim! Izvor: MONDO

Ekipa Rome poslije 10 uzastopnih pobjeda je zabilježila dva remija i tako dala šansu Napoliju i Juventusu da zaostatak za liderom Serije A smanje na minimum.

"Vučica" je prošlog vikenda odigrala 1:1 sa Torinom, a u 12. kolu sa Sasuolom.

Međutim, nesreća Romine ekipe i navijača ovog puta je mnogo veća, jer su bodovi ispušteni na domaćem terenu i to u posljednjim sekundama sudijske nadoknade vremena.

Autogol Alesandra Longija još iz 19. minuta, neutralisao je Domeniko Berardi, koji je "bilijar" u šesnaestercu Rome okončao topovskim udarcem sa 10 metara, koji Morgan De Sanktis nije mogao da zaustavi.

Sasuolo je tako zagorčao život još jednom velikanu, poslije Napolija (1:1) i Lacija (2:2), mada je od Intera kao domaćin doživio začuđujući debakl - 0:7.

Milan bez suspendovanog Marija Balotelija nije uspio da zabilježi prvu ligašku pobjedu na gostovanjima, čak ni protiv "fenjeraša" Kjeva - 0:0. Najbolju šansu propustio je Robinjo u drugom poluvremenu, pogodivši stativu.

Milan je zbog dva žuta kartona u finišu ostao bez Montoliva, ali se isto ubrzo dogodilo i napadaču domaćih Pelisijeu, pa nije bilo realno da Kjevo "pojuri" sva tri boda.

Ostaje da se vidi hoće li Masimilijano Alegri pregrmiti dvonedjeljnu pauzu u klupskim takmičenjima, jer se "rosoneri" već dugo nalaze u sredini tabele, sa sve manje nade da će sljedeće jeseni igrati u Evropi.