Mesi opet u "autu", Barsa bez milosti

Lider ostvario i 12. pobjedu u 13 kola - 4:1 u Sevilji protiv Betisa. Viljareal zaustavio drugoplasirani Atletiko.

Mesi opet u "autu", Barsa bez milosti Izvor: MONDO

Ekipa Barselone i dalje je na samo dva boda manje od teoretskog maksimuma (37 od mogućih 39), ali je u pobjedi nad Betisom ostala bez Lionela Mesija.

Najbolji fudbaler svijeta u 20. minutu je morao da napusti teren zbog povrede butnog mišića, a za sada nema nikakvih izvještaja o težini povrede, kao ni o tome koliko će odsustvovati sa terena.

Doskora izuzetno otporan na povrede, Mesi je od početka ove sezone već treći put van stroja - prethodno je imao probleme sa preponama i takođe butnim mišićem, ali na drugoj nozi. Čak i tako limitiran, postigao je 14 golova u svim takmičenjima.

Na povredu koljena požalio se poslije meča i dvostruki strijelac Sesk Fabregas, koga u ponedjeljak očekuju testovi. Povoljna okolnost po Katalonce je dvonedjeljni predah u klupskim takmičenjima zbog baraža za odlazak na Mundijal 2014...

Što se tiče utakmice, bila je "tvrda" i takmičarska dok Nejmar u 35. minutu nije načeo domaćina, a Pedro ubrzo duplirao vođstvo.

Navijači Betisa slavili su počasni gol iz penala kao da je njihovom timu donio makar bod...

Atletiko Madrid, koji je do sada imao 11 pobjeda i jedan poraz, upisao je prvi remi i to na gostovanju Viljarealu -1:1, uz dva autogola.

"Jorgandžije" su u drugom minutu povele zahvaljujući Gasparu, ali su bez dva boda ostale zbog nespretne intervencije svog desnog beka Huanfrana 11 minuta prije kraja utakmice.

Atletiko, ipak, može i dalje da uživa u tri boda prednosti u odnosu na Real...

Miroslav Đukić sa Valensijom se namjerio na njegov prethodni klub, Valjadolid. "Slijepi miševi" dva puta su morali da stižu vođstvo gostiju, publika je vidjela četiri gola, a meč je završen bez pobjednika.

Vjerovatno bi ishod bio povoljniji po Valensiju, da Ever Banega u petom minutu nije iz penala tukao preko prečke.