MUNDIJAL (baraž): Urusi "petardom" do Brazila

Urugvaj stekao veliku prednost u prvom meču baraža za plasman na Mundijal protiv Jordana.

MUNDIJAL (baraž): Urusi "petardom" do Brazila Izvor: MONDO

Južna Amerika već ima pet predstavnika na predstojećem Svjetskom prvenstvu, a imaće i šestog.

Brazilu, kao domaćinu, Argentini, Čileu, Kolumbiji i Ekvadoru, koji su se plasirali kroz kvalifikacije, priključiće se i Urugvaj, kojem će to biti četvrto uzastopno učešće na svjetskim fudbalskim prvenstvima.

Urugvajci su stekli veliku prednost u prvoj utakmici baraža za plasman na Mundijal protiv Jordana - 5:0 i to na gostujućem terenu, pa će revanš u Montevideu biti samo formalnost.

Golovima Maksija Pereire (igrač Benfike) i Kristijana Stuanija (Espanjol), Urugvaj je na poluvremenu vodio 2:0, da bi se za ubjedljivu pobjedu pobrinuli Nikolas Lodeiro (Botafogo), Kristijan Rodrigez (Atletiko Madrid) i Edinson Kavani (PSŽ).

"An-Nashama" ili "Hrabra gospoda", kako glasi nadimak fudbalske reprezentacije Jordana, nisu bila bez šansi, a jedan od duhovitijih komentara na Twitteru, od ljudi koji su pratili utakmicu, bio je: "Da je fudbal igra kornera - Jordan bi bio prvak svijeta".

Vrijedan pažnje je i detalj iz 81. minuta kada je u igru ušao legendarni Dijego Forlan, zamijenivši Luisa Suareza. Forlan ima 34 godine i ovo će mu biti posljednji Mundijal u karijeri. Naravno, ako bude bio na spisku.

Kad smo već pomenuli Suareza, podatak da su navijači Jordana tokom utakmice istakli transparent: "Suarez, molim te nemoj da grizeš An-Hashama (Hrabru gospodu)", uz fotografiju Urugvajca kako ugriza za ruku Srbina Branislava Ivanovića.

(MONDO, Foto: AP Photo/Hassan Ammar)