SP (BARAŽ): "Pijetlovi" u loncu

Golova nije bilo u Rejkjaviku, Francuzi na ivici provalije, Ukrajinci pred vratima raja, Grčki trokorak ka Mundijalu.Ronaldo za blagu prednost.

SP (BARAŽ): "Pijetlovi" u loncu Izvor: MONDO

"Prijateljski", ali samo po rezultatu...

Poslije islandskih 90 minuta u baražu za Mundijal u Brazilu 2014, godine, nešto veću prednost pred revanš u Zagrebu imaju Hrvati.
Poslije prvih utakmica baraža za Svjetsko prvenstvo 2014. godine najbliži Brazilu su Ukrajinci, ništa dalje nisu ni Grci, Portugalci imaju minimalnu prednost, a Hrvati vjeruju u domaći teren.

Postoji velika šansa da sljedećeg leta na Mundijalu nećemo gledati Francuze, prvi put od 1994, ali ni Zlatana Ibrahimovića. Ukrajinci su pobijedili Francusku 2:0, Grci su bili bolji od Rumunije 3:1, Portugal je savladao Švedsku 1:0, dok u Rejkjaviku, gdje je gostovala Hrvatska, nije bilo golova.

Poslije islandskih 90 minuta nešto veću prednost pred revanš u Zagrebu imaju Hrvati.

"Kockasti" će u Maksimiru imati podršku domaće publike, dok Island neće moći da računa na Olafura Skulasona, veznjaka Varegema, koji je isključen u Rejkjaviku, kao ni na prvu zvijezdu reprezentacije Kolbeina Sigtorsona.

Napadač Ajaksa se teško povrijedio sredinom utakmice i gotovo sigurno ga neće biti u revanšu za četiri dana.

U siromašnom meču, po dosta hladnom vremenu, bliži pobjedi bili su gosti, koji su od 50. minuta imali igrača više. Ipak, za 90 minuta nijedna od dvije selekcije nije uspjela da ubijedi ljubitelje fudbala zbog čega bi baš nju trebalo da gledamo u Brazilu.

Heleni su na stadionu Jorgos Karaiskai pobijedili Rumuniju.

Već poslije 45 minuta Grci su imali prednost. Konstantinos Mitroglu je načeo Rumune, ali su gosti vrlo brzo odgovorili.

Domaćin je poveo u 14, a izjednačenje je uslijedilo u 19. minutu. Bogdan Stanku je bio strijelac.

Ipak, taj rezultat se na semaforu zadržao samo minut. Već u sljedećem napadu je Dimitris Salpingidis vratio prednost Grcima. Za nešto mirniji put na revanš u Bukurešt pobrinuo se Mitroglu drugim golom u 66. minutu.

Portugal je u finišu slomio Švedsku. Gol odluke i velike nade postigao je Kristijano Ronaldo pred kraj utakmice (82. minut).

Ukrajina je u ovom trenutku najbliža Svjetskom prvenstvu.

U Kijevu je "pala" Francuska, a za plasman na Mundijal će morati da nadoknade dva gola minusa sa Olimpijskog stadiona u Kijevu. Meč je riješen u drugom poluvremenu, strijelci su bili Roman Zozulja u 62. i Andrej Jarmolenko iz penala u 83. minutu.

U revanšu "galski petlovi" neće moći da računaju na Košelni, a Ukrajinci na Kučeru, obojica su u nadoknadi vremena dobili crvene kartone.

(MONDO:Foto:AP Photo/Efrem Lukatsky)