Francuze čeka bedem i rekorder Pjatov

Vrlo teško će biti "galskim pijetlovima" u revanšu protiv Ukrajine, moraju da stignu 0:2, ali i da savladaju novog rekordera Andreja Pjatova.

Francuze čeka bedem i rekorder Pjatov Izvor: MONDO

Karim Benzema tvrdi da Francuska ima šanse da u revanšu nadoknadi 0:2 iz Kijeva i plasira se na Svjetsko prvenstvo. Naravno, dokle god se igra, šansa postoji, pogotovo što prednost Ukrajine nije nedostižna.

Ali, mišljenje igrača Real Madrida da je poraz "trikolora" više plod loše igre Francuske nego dobre Ukrajine baš i ne stoji.

Koliko je Ukrajincima teško dati gol govori sljedeće podatak.

Andej Pjatov oborio je rekord Andreja Šojkovskog po broju minuta provedenih među stativama gola nacionalnog tima bez primljenog pogotka, prenijeli su ukrajinski mediji.

Ukrajina sa Pjatovim na golu nije vadila loptu iz mreže 730 minuta, posljednji pogodak on je primio 26. marta na meču sa Moldavijom (2:1).

Prije Pjatova rekord je držao Šojkovski koji nije primio gol 720 minuta.

Legendarni golman reprezentacije Italije Dino Zof drži svjetski rekord jer nije primio gol u dresu nacionalnog tima 1142 minuta.

Ukrajina je sinoć u prvoj utakmici baraža kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu pobijedila Francusku sa 2:0.

(MONDO/Beta, foto: AP Photo/Sergei Chuzavkov)